Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Karta wielowalutowa oparta o blockchain? Igoria Trade i Billon podpisują list intencyjny

Nowe rozwiązanie ma ułatwić rozliczanie transakcji kartami Mastercarda w 150 walutach

Igoria Trade to spółka notowana na rynku NewConnect warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Kilka dni temu pisałem o udostępnieniu przez nią klientom karty wielowalutowej IgoriaCard. Karta ta pozwala na płatności w 150 walutach przy niskich kosztach przeliczeń oraz umożliwia dostęp do kilkunastu bezpłatnych rachunków walutowych. Okazuje się, że to jednak nie wszystko, czym Igoria chce zaskoczyć rynek.

Przeczytajcie także: IgoriaCard wreszcie startuje

Dziś opublikowała komunikat giełdowy, z którego wynika, iż podpisała list intencyjny z firmą Billon. Ta z kolei to znany w Polsce dostawca usług opartych o technologię blockchain. Billon pracuje m.in. nad rozwiązaniem problemu tzw. trwałego nośnika w bankowości i oferuje system płatności mobilnych wykorzystujący blockchain i pozwalający na transakcje prawdziwymi złotymi czy funtami.

Przeczytajcie także: Billon testuje blockchain dla trwałego nośnika

Jak możecie przeczytać w dzisiejszym komunikacie spółki Igoria, podpisany przez nią list intencyjny z Billonem dotyczy nawiązania strategicznej współpracy dotyczącej wydawnictwa wielowalutowych kart płatniczych IgoriaCard oraz świadczenia usług płatniczych dla klientów Billona. – Karta wielowalutowa IgoriaCard połączona z rozwiązaniami Billon pozwoli na realizację i akceptację płatności w ponad 150 walutach na całym świecie poprzez sieć Mastercard – pisze Igoria w swoim komunikacie. Szczegółowe warunki współpracy oraz zakres świadczonych usług mają zostać określone przez strony w zawartej Umowie o współpracy.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies