Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
IgoriaCard wreszcie startuje. Od dziś możecie ją mieć za 30 zł

Dostępna jest także wirtualna wersja karty za 15 zł

O IgoriaCard pisałem w ciągu ostatniego roku kilkukrotnie. Jej rynkowy debiut odkładany był kilka razy, ale dziś spółka Igoria Trade ogłosiła udostępnienie karty wszystkim zainteresowanym tym klientom w ramach publicznych testów wersji beta. Plastik zamówić możecie na stronie internetowej – zostanie wysłany pocztą pod wskazany adres. Więcej na temat samej karty przeczytać możecie tutaj.

Przeczytajcie także: Chcą być lepsi niż Revolut

IgoriaCard to rozwiązanie, które przypomina mi nieco modnego w Europie Revoluta. W skład związanego z nią pakietu usług wchodzi internetowy serwis transakcyjny (w przyszłości ma być także aplikacja mobilna na Android i iOS) do zarządzania limitami, historią płatności, itd., 17 bezpłatnych rachunków walutowych dla najważniejszych walut, dostęp do platformy wymiany walut oraz wspomniana karta zbliżeniowa Mastercard. Może ona występować jako plastik oraz w formie wirtualnej, przydatnej np. w trakcie zakupów internetowych.

Jak podała w dzisiejszym komunikacie giełdowym Igoria Card, zamówienie karty plastikowej wiąże się z opłatą w wysokości 30 zł. Karta wirtualna to koszt 15 zł. Dodatkowo trzeba pokryć koszt wysyłki karty. To min. 6,90 zł przy wyborze listu. Użytkowanie karty kosztuje 5 zł miesięcznie, chyba że wykonacie transakcje bezgotówkowe na kwotę min. 500 zł, wówczas opłata nie jest pobierana.

Przeczytajcie także: Visa kupuje kolejną firmę z branży fintech

Z innych opłat warto zwrócić uwagę na prowizję od wypłat gotówki z bankomatów. W kraju jest to stałe 2 zł od transakcji. Od wypłat z bankomatów poza Polską, ale na terenie Unii Europejskiej zapłacicie każdorozowo 1 proc. transakcji min. 5 zł. Przelew z rachunku IgoriaCard na rachunek w dowolnym banku w Polsce to z kolei koszt 0,1 proc., min. 2 zł. Zmiana limitów transakcyjnych kosztuje jeden złoty, z tym że raz w miesiącu możecie to zrobić bezpłatnie. 1 zł zapłacicie również za czasową blokadę karty.

Rachunek karty zasilić można z innej karty lub przelewem z jednego z 40 banków z Polski, Czech, Słowacji, Irlandii, Norwegii i Wielkiej Brytanii. Igoria chce sprzedawać karty zarówno klientom indywidualnym jak i firmom oraz całą platformę jako white label innym instytucjom, które chciałyby ją oferować pod własną marką. Liczy, że zarobi przede wszystkim na wymianie walut – jej podstawowym obszarem działalności jest znany kantor internetowy – Trejdoo.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies