Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Fuzja na rynku pośrednictwa ubezpieczeniowego. WDB i Brokers Union łączą się w PIB Broker

Grupa PIB jest szóstą największą grupą brokerską w Polsce

Konsolidacja na rynku pośrednictwa ubezpieczeniowego postępuje. Kancelarie brokerskie WDB i Brokers Union poinformowały o swojej fuzji. Połączone podmioty będą funkcjonować pod nową nazwą: PIB Broker.

Przeczytajcie także: Unilink zaoferuje miesięczne raty dzięki HiPRO

Zarówno WDB, jak i Brokers Union należą do brytyjskiej grupy PIB, obecnej na polskim rynku od 2020 r. Według danych Miesięcznika Ubezpieczeniowego PIB jest szóstą największą grupą brokerską w Polsce pod względem przypisu składki. Jak podano na dzisiejszej konferencji poświęconej fuzji, w minionym roku podmioty z grupy przyniosły ubezpieczycielom ponad 800 mln zł składki.

W wyniku akwizycji dokonywanych przez Brytyjczyków, dziś na polskim rynku w skład grupy wchodzi sześć spółek brokerskich: PIB Broker (powstały właśnie z połączenia WDB i Brokers Union), Exito Broker, Eko Broker, Trasnbrokers, ECRB i ReSolutions, oraz trzy multiagencje – wśród nich Asist, jedna z największych na rynku agencyjnym (o tym przejęciu mogliście przeczytać w tekście: Duża transakcja na polskim rynku multiagencyjnym. Asist przechodzi pod skrzydła PIB Group). Z deklaracji przedstawicieli PIB wynika, że na razie nie planują dalszego łączenia spółek wewnątrz grupy, za to podmiot zamierza dalej aktywnie uczestniczyć w konsolidacji rynku. Mariusz Muszyński, prezes PIB w Polsce, zdradził, że jeszcze na ten rok grupa planuje kolejne akwizycje – zarówno na rynku brokerskim, jak i agencyjnym.

Jak tłumaczy zarząd PIB Broker, połączenie spółek ma wzmocnić pozycję brokera na rynku i utorować drogę do obsługi największych klientów. Jednocześnie nowy podmiot będzie mógł się wykazać szerokim wachlarzem specjalizacji, dzięki połączeniu kompetencji i doświadczeń budowanych w każdej z łączących się kancelarii. Z kolei w obszarach wspólnych dla obu spółek fuzja ograniczy wewnątrzgrupową konkurencję.

Przeczytajcie także: Uniqa uruchamia w Polsce centrum obsługi programów międzynarodowych

Nie tylko PIB ma ambicje, by pełnić rolę konsolidatora polskiego sektora pośrednictwa. Kroki w tym kierunku poczynił też chociażby brytyjski fundusz Pollen Street Capital, który jest udziałowcem grupy Punkta, multiagencji Arrant i insurtechu OTOagent. Bardzo aktywny na tym polu jest zaś Acrisure. W kwietniu zeszłego roku amerykański fintech i broker ubezpieczeniowy wszedł do akcjonariatu największego polskiego dystrybutora, czyli Unilinka, i od tego czasu grupa ta co rusz donosi o kolejnych akwizycjach, zarówno w Polsce, jak i w regionie.

KATEGORIA
UBEZPIECZENIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies