Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Unilink się nie zatrzymuje. Największy polski dystrybutor przejmuje chorwackiego brokera

Warunki przejęcia Euro Posredovanje przez Unilink nie zostały ujawnione

Grupa Unilink donosi o kolejnej akwizycji. Tym razem największy polski dystrybutor przejął wiodącego brokera ubezpieczeniowego w Chorwacji: Euro Posredovanje. Warunki transakcji nie zostały ujawnione.

Przeczytajcie także: Wzrasta opłata za brak OC komunikacyjnego

Unilink to lider dystrybucji ubezpieczeń pod względem wielkości sieci i realizowanego przypisu składki, zarówno w Polsce, jak i w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Podmiot znany jest z apetytu akwizycyjnego, a wygląda na to, że ten jeszcze się zaostrzył po uzyskaniu przez Unilink nowego inwestora – w kwietniu zeszłego roku do akcjonariatu multiagencji dołączył Acrisure. Od tego czasu Unilink informował m.in. o przejęciu największego bułgarskiego dystrybutora ubezpieczeń, a także o umacnianiu swojej pozycji na macierzystym rynku, dzięki zakupowi jednej z większych polskich multiagencji – LGK/Viviamo. W ostatnich miesiącach do grupy Acrisure dołączyła polska spółka Eins, zajmująca się sprzedażą i obsługą ubezpieczeń dla bułgarskiego ubezpieczyciela Euroins.

Przeczytajcie także: Generali przejmuje 4LifeDirect

Dziś ogłoszone przejęcie Euro Posredovanje sprawia, że wywodząca się z Polski grupa jest już obecna w siedmiu krajach regionu. Oprócz macierzystego rynku są to także Bułgaria, Rumunia, Mołdawia, Czechy, Słowacja oraz Chorwacja. Jak podkreślono w komunikacie, decyzja o przejęciu Euro Posredovanje motywowana była głównie pozycją rynkową podmiotu, jego eksperckością w zakresie działalności brokerskiej oraz modelem działania, spójnym z filozofią Unilinka, w którym kładzie się nacisk na innowacje technologiczne.

KATEGORIA
UBEZPIECZENIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies