Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Właściciel Unilinka znów kupuje na polskim rynku. Pod jego skrzydła trafi spółka, która wprowadziła bułgarski Euroins do Polski

Eins to spółka, która zajmuje się sprzedażą i obsługą polis bułgarskiego Euroinsa w Polsce

Kolejna akwizycja Acrisure w Polsce. Grupa, do której należy m.in. Unilink – największa polska multiagencja ubezpieczeniowa, zamierza przejąć 100 proc. udziałów Eins Polska.

Przeczytajcie także: Unilink przejmuje w Bułgarii

Eins to spółka, dzięki której w Polsce obecna jest grupa Euroins. W 2017 r. Eins wprowadził bułgarskiego ubezpieczyciel na nasz rynek i jest jego przedstawicielem do sprzedaży i obsługi ubezpieczeń. Koncentruje się na produktach majątkowych, głównie komunikacyjnych, kierowanych do klientów indywidualnych. Działa za pośrednictwem agentów.

Sam Euroins to zaś grupa ubezpieczeniowa, obecna głównie na rynkach Europy Środkowej i Południowej. Jej polisy można kupować w 14 krajach. Nad Wisłą działalność ubezpieczeniową wykonuje na zasadzie swobody świadczenia usług jako notyfikowany w Polsce zakład ubezpieczeń z innego państwa członkowskiego. Operacyjnie umożliwia mu to właśnie polski Eins.

Przeczytajcie także: Euroins w tarapatach

– Świadomość i odpowiedzialność powagi zadania wywiązania się ze wszelkich zobowiązań zaciągniętych wraz z rozpoczęciem działalności w Polsce, skłoniły nas to zaakceptowania wsparcia i ścisłej współpracy z renomowanym międzynarodowym inwestorem, z firmą o wysokiej sprawności organizacyjnej, jakim jest firma Acrisure. Jesteśmy ogromnie dumni z rozpoczęcia współpracy z Acrisure jako partner, który zapewni dalszy jakościowy i dynamiczny rozwój Eins Polska oraz wsparcie dla obecności Euroins w Polsce – mówi Marek Czerski, założyciel Eins.

Dzięki dołączeniu Eins do grupy Acrisure, ta rozszerza swoje kompetencje w zakresie świadczenia usług ubezpieczeniowych i finansowych klientom w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Marek Czerski i Roman Lesiak, założyciele Eins, pozostają w zarządzie spółek. Transakcja wymaga jeszcze zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, jej warunki finansowe nie zostały ujawnione.

KATEGORIA
UBEZPIECZENIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies