Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Unilink buduje swoją międzynarodową pozycję. Największy polski dystrybutor ubezpieczeń przejmuje lidera rynku bułgarskiego

Unilink przejął bułgarskie SDI, które obsługuje ponad 800 tys. klientów

Grupa Unilink przejęła największego dystrybutora ubezpieczeń w Bułgarii – firmę SDI. Tym samym polski Unilink objął pozycję lidera w pośrednictwie ubezpieczeniowym na kolejnym rynku europejskim. Strony nie podały kwoty transakcji.

Przeczytajcie także: Unilink poszerza ofertę ubezpieczeń szkolnych

Jak zapewnia Unilink, SDI jest najbardziej rozpoznawalną marką ubezpieczeniową w Bułgarii i największym dystrybutorem ubezpieczeń online. Ma też ok. 300 placówek. Ubezpiecza ponad 800 tys. klientów, a rocznie zbiera 400 mln zł składki. Podmiot ten był największym konkurentem grupy Unilink na rynku bułgarskim, gdzie ta obecna jest już od ponad dwóch lat, dzięki zakupowi I&G Insurance Brokers. Dziś ogłoszona transakcja wymaga jeszcze zatwierdzenia przez bułgarski urząd antymonopolowy.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu dołączenia SDI do naszej Grupy. SDI to nasz największy konkurent w Bułgarii o profilu czysto detalicznym, zaś nasza dotychczasowa spółka w Bułgarii operuje we wszystkim segmentach rynku, z dużym naciskiem na klienta korporacyjnego. Razem będziemy o wiele silniejsi i skutecznie wykorzystamy efekty synergii, dzięki którym będziemy w stanie jeszcze lepiej obsługiwać naszych klientów – mówi Igor Rusinowski, prezes Grupy Unilink.

Przeczytajcie także: Warta4U dostępna dla klientów z całej Polski

Unilink jest największym polskim dystrybutorem ubezpieczeń. Palmę pierwszeństwa dzierży jednak nie tylko na macierzystym rynku, ale i w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Obecnie działa na sześciu rynkach: oprócz Polski, to także Bułgaria, Rumunia, Mołdawia, Czechy i Słowacja. Akwizycja SDI wpisuje się w plany ekspansji i umacniania pozycji w Europie, o których mogliście przeczytać w tekście Zmiana u sterów największej polskiej multiagencji. Unilink zdradza też plany dalszej ekspansji.

Warto też przypomnieć, że w kwietniu Unilink pozyskał nowego inwestora – został nim globalny fintech i broker ubezpieczeniowy Acrisure.

KATEGORIA
UBEZPIECZENIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies