Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
OTOagent pozyskał inwestora. Insurtech otrzyma wsparcie od Pollen Street Capital

Pozyskane środki mają zostać przeznaczone na rozbudowę serwisu oraz rozwój partnerstw w zakresie usług fintech i tzw. embedded insurance

Insurtechowa platforma OTOagent.pl pozyskała inwestora – brytyjski fundusz Pollen Street Capital. Zdobyte finansowanie zamierza przeznaczyć na przebudowę serwisu, do której ma dojść już w I kwartale 2023 r., i poszerzenie jego funkcjonalności oraz rozwój partnerstw w obszarach takich jak fintech czy embedded insurance (ubezpieczenia wbudowane w produkty czy usługi nieubezpieczeniowe).

Przeczytajcie także: PIB Group inwestuje w multiagencję Asist

OTOagent to portal, który ma pomóc znaleźć dobrych agentów oraz ułatwić kontakt na linii pośrednik – klient. Znajdują się w nim wizytówki agentów, wraz z opiniami wystawianymi przez osoby przez nich obsłużone. Wyszukiwarka, umożliwiająca filtrowanie według różnych kryteriów, pomoże trafić do polecanych agentów, sprzedających poszukiwany przez klienta rodzaj polis, a do tego np. posiadających biura we wskazanej okolicy. Za pomocą widocznego w serwisie kalendarza agenta można też umówić się na spotkanie w placówce.

Klient może się też skontaktować z agentem za pośrednictwem serwisu. Rozwijane są kolejne formy kontaktu – od wysyłania wiadomości wewnętrznych w serwisie, przez zamówienie rozmowy telefonicznej, czat aż po wideokonferencje. Obecnie w serwisie zarejestrowanych jest niespełna 2 tys. agentów, a insurtech zamierza w najbliższych kwartałach zwiększyć tę liczbę pięciokrotnie.

Przeczytajcie także: Wystartował OTOagent

– Wraz z pozyskaniem inwestora planujemy jeszcze bardziej zintensyfikować nasze działania przede wszystkim w zakresie technologii po to, aby już na początku 2023 r. oddać do użytku nowe funkcje, które usprawnią pracę agentów ubezpieczeniowych – zapowiada Marcin Sikora, współzałożyciel platformy. – O naszym produkcie myślimy szeroko. Duży potencjał widzimy zwłaszcza w partnerstwach strategicznych w obszarach takich jak insurtech i fintech – dodaje.

Co ciekawe, OTOagent nie jest pierwszym podmiotem z polskiego rynku ubezpieczeniowego, który zainteresował brytyjski Pollen Street Capital. Fundusz jest bowiem większościowym udziałowcem grupy Punkta. Nabył też udziały w multiagencji Arrant, której szefuje Artur Pakuła – jeden ze współzałożycieli OTOagenta.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies