Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Duża transakcja na polskim rynku multiagencyjnym. Asist przechodzi pod skrzydła PIB Group

Asist to jedna z największych multiagencji w Polsce, z 1,3 tys. pośredników

Brytyjska PIB Group zainwestowała w jedną z największych polskich multiagencji ubezpieczeniowych: Asist. Transakcja uwarunkowana jest uzyskaniem odpowiednich zgód organów nadzorczych.

Przeczytajcie także: Nationale-Nederlanden sprzedaje MetLife TFI

Asist to działającą od 20 lat multiagencja, zarządzana przez Rafała Ćwiklińskiego. W jej sieci działa 1300 multiagentów, a przynoszona przez nich składka ubezpieczeniowa to ponad 320 mln zł za 2021 r. Jako nowy podmiot w grupie PIB dołączy do przejętych wcześniej spółek brokerskich: WDB (akwizycja z 2020 r.), Brokers Union i Exito (obie z bieżącego roku). Strategia PIB zakłada bowiem konsolidację polskiego rynku pośrednictwa i w planach są kolejne przejęcia. Po dołączeniu do grupy PIB marka agencji oraz zespół zarządzający nią mają pozostać bez zmian.

Przeczytajcie także: Allianz kupuje Simplesurance

Transakcja jest kolejnym przejawem postępującej konsolidacji rozdrobnionego rynku pośrednictwa ubezpieczeniowego w Polsce. Oprócz akwizycji ze strony PIB Group, aktywny jest m.in. także inny brytyjski podmiot: Pollen Street Capital, właściciel ubezpieczeniowej grupy BIK, której częścią od zeszłego roku jest także Punkta. Ten sam fundusz nabył też ostatnio pakiet udziałów w multiagencji Arrant, przypieczętowując tym strategiczne partnerstwo między Arrantem a Punktą.

Nie należy też zapominać o tuzach polskiego pośrednictwa, którzy również mają chrapkę na zwiększanie swoich udziałów w rynku. Mowa chociażby o Unilinku, który sukcesywnie przejmuje kolejne mniejsze podmioty.

KATEGORIA
UBEZPIECZENIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies