Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Allianz kupuje insurtech simplesurance. Zdecydował się na akwizycję po okresie strategicznego partnerstwa

Simplesurance specjalizuje się w ubezpieczeniach dystrybuowanych w modelu embedded insurance

Allianz X, ramię Allianza zajmujące się inwestycjami w cyfrowe rozwiązania, zamierza przejąć 100 proc. udziałów w insurtechu simplesurance. Niemiecki koncern już wcześniej był strategicznym inwestorem berlińskiego startupu, w który po raz pierwszy zaangażował się finansowo w 2016 r. Akwizycja insurtechu ma pozwolić na dalsze pogłębianie partnerstwa między młodą firmą a ubezpieczycielem.

Przeczytajcie także: Embedded insurance, czyli o ubezpieczeniowych koligacjach

Simplesurance działa w 32 krajach, w tym w Polsce, a specjalizuje się w ubezpieczeniach dystrybuowanych w modelu embedded insurance (polisy połączone z produktem lub usługą). Dostarcza technologię i narzędzia umożliwiające podmiotom zupełnie niezwiązanym z branżą ubezpieczeniową oferowanie polis swoim klientom. Wprowadza ubezpieczenia do takich branż jak e-commerce, mobilność, branża turystyczna, fintechy czy banki. W serwisie cashless.pl mogliście przeczytać np. o współpracy simplesurance z neobankiem N26. Insurtech dostarcza również ubezpieczenia m.in. klientom platformy z używanymi samochodami Heycar.

Przeczytajcie także: Lemonade wchodzi do Wielkiej Brytanii

Allianz jest zdania, że tego rodzaju ubezpieczenia będą się dynamicznie rozwijać, a w 2030 r. wartość tego rynku sięgnie 700 mld dolarów (dziewięciokrotnie więcej niż obecnie). Za tym modelem dystrybucji przemawiać ma wygoda klientów, którzy znajdą polisy "na jeden klik" dokładnie w momencie, kiedy będą ich potrzebować, czyli przy zakupie produktu lub usługi, które wymagają ubezpieczenia.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies