Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
N26 zaczyna sprzedawać ubezpieczenia. Na początek ochronę dla smartfonów

Na razie z oferty mogą korzystać tylko klienci z Niemiec, ale wkrótce usługa ma być dostępna również na innych rynkach

N26 poinformował dziś, że rozpoczyna sprzedaż ubezpieczeń. Jego klienci będą mogli bezpośrednio przez serwis banku lub w jego aplikacji mobilnej kupować ochronę, zarządzać polisą czy zgłaszać szkody. Na razie usługa kierowana jest do klientów z rynku niemieckiego, ale w planach jest oferowanie ubezpieczeń również w pozostałych europejskich krajach, w których działa ten mobilny bank, w tym również w Polsce.

Przeczytajcie także: Które banki oferują ubezpieczenia w aplikacjach mobilnych?

Pierwszym produktem dostępnym w aplikacji N26 będzie ubezpieczenie smartfonów. Można je wykupić na rok lub w miesięcznym abonamencie, którego cena zaczyna się od 6 euro. Fintech zamierza jednak w kolejnych miesiącach rozwijać swoją ofertę. W planach jest oferowanie ubezpieczeń mieszkaniowych, turystycznych, na życie, odpowiedzialności cywilnej, a także zwierząt, rowerów, elektroniki czy innych dużych zakupów.

Przeczytajcie także: Nowy cyfrowy ubezpieczyciel na polskim rynku

W ramach oferty N26 ochronę dostarczać mają różni ubezpieczyciele. Fintech nawiązał współpracę z Simplesurance, insurtechem będącym cyfrowym pośrednikiem w sprzedaży ubezpieczeń, a powiązanym z grupą Allianz.

Skądinąd N26 już wcześniej współpracowało z Allianzem, który zapewnia ochronę klientom fintechu w ramach subskrybowanych przez nich planów. Warto bowiem przypomnieć, że elementem jego oferty jest ochrona ubezpieczeniowa przy zakupach dokonywanych z konta w N26, np. sprzętów elektronicznych, ale także assistance i pomoc medyczna w podróżach, które zostały opłacone z rachunku w fintechu.

Na wprowadzenie ubezpieczeń jako osobnego produktu do swojej oferty decyduje się w ostatnim czasie coraz więcej banków. Więcej na ten temat możecie przeczytać w tekście: Banki szykują się na ofensywę ubezpieczeniową. Czy będzie nowe otwarcie w bancassurance?

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies