Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
NEWS
Nowy ubezpieczyciel na polskim rynku. Wefox rozpocznie sprzedaż polis w maju

W pierwszej kolejności w ofercie ubezpieczyciela znajdą się ubezpieczenia komunikacyjne oraz nieruchomości

Wefox Insurance rozpocznie w maju oferowanie polis polskim klientom. Cyfrowy ubezpieczyciel otrzymał w styczniu zgodę KNF-u na prowadzenie działalności, a w marcu przeprowadził pierwsze szkolenia agentów. W najbliższych miesiącach zamierza udostępnić swoje produkty co najmniej 3 tys. pośredników. W pierwszej kolejności w jego ofercie pojawią się ubezpieczenia komunikacyjne oraz nieruchomości. Firma zapewnia jednak, że już pracuje nad wdrożeniem kolejnych produktów.

Przeczytajcie także: Finli.pl: nowa platforma do zakupu ubezpieczeń online

Wefox jest ubezpieczycielem cyfrowym, który dotychczas działał na rynkach niemieckim i szwajcarskim, gdzie z jego usług skorzystało ok. pół miliona klientów. Jeszcze do niedawna firma funkcjonowała jako One Insurance. Podjęto jednak decyzję o zmianie marki, aby silniej podkreślić związek z rozwijaną przez insurtech platformą dla agentów służącą do zdalnej obsługi klientów, a działającą właśnie pod nazwą Wefox.

Platforma umożliwia agentom zdalne zawieranie umowy w ciągu kilku minut, a także odciąża pośredników przy różnych czynnościach – za jej pośrednictwem można np. składać wnioski dotyczące zmiany danych osobowych, dostosowania ochrony ubezpieczeniowej czy zgłoszenia szkody. Z deklaracji insurtechu wynika, że dzięki zastosowaniu technologii w Niemczech i Szwajcarii Wefox wypłaca odszkodowania osiem razy szybciej niż tradycyjni ubezpieczyciele – 60 proc. zgłoszonych cyfrowo szkód jest likwidowanych jeszcze tego samego dnia. Jego aplikacja mobilna została zaś uznana za najlepszą aplikację ubezpieczeniową w Niemczech.

Przeczytajcie także: Polscy ubezpieczyciele nie inwestują w insurtech

– W odróżnieniu od innych ubezpieczycieli cyfrowych Wefox wierzy w siłę bezpośredniego doradztwa ubezpieczeniowego. Dlatego też klienci nie mogą kupować produktów ubezpieczeniowych Wefox przez stronę internetową. Produkty można kupić wyłącznie za pośrednictwem agentów – podkreślają przedstawiciele firmy.

O tym, że insurtech zamierza wejść na polski rynek, mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl już w październiku zeszłego roku. Niedawno zaś udało nam się ustalić, że w debiucie nad Wisłą firmie pomoże Unext, spółka należąca do multiagencji Unilink, o czym więcej w tekście: Coraz bliżej startu Wefox w Polsce. Partnerem insurtechu jest spółka należąca do największej w kraju multiagencji ubezpieczeniowej. Ogłaszając swoje wejście do Polski, Wefox potwierdził, że w przygotowaniu systemu dostosowanego do naszego rynku współpracował z DCS.pl oraz Unext, a ta druga firma będzie go również wspierać w czynnościach serwisowych. Reasekuratorem i partnerem strategicznym Wefoxa jest Munich Re – jedna z największych firm reasekuracyjnych na świecie.

AKTUALIZACJA

Po publikacji tekstu dostaliśmy od Komisji Nadzoru Finansowego oświadczenie:

"Wefox Insurance AG nie jest zakładem ubezpieczeń licencjonowanym w Polsce. Podmiot ten jest zakładem ubezpieczeń licencjonowanym w Księstwie Liechtensteinu na podstawie zezwolenia wydanego przez organ nadzoru Księstwa Liechtensteinu (Finanzmarktaufsicht Liechtenstein, FMA). Możliwość wykonywania działalności ubezpieczeniowej na terytorium Polski wynika z traktatowej zasady swobody przedsiębiorczości (w formie oddziału), tj. FMA notyfikował w KNF w grudniu 2020 r. zamiar prowadzenia transgranicznej działalności ubezpieczeniowej przez Wefox Insurance AG spółka akcyjna oddział w Polsce.

KNF nie udzieliła w tym wypadku odrębnego zezwolenia na prowadzenie działalności ubezpieczeniowej. Tym samym nie powstał nowy zakład ubezpieczeń. Jest to nowy podmiot na szeroko rozumianym rynku ubezpieczeniowym w Polsce, ale nie nowy zakład ubezpieczeń z licencją KNF. Zatem jeszcze raz inaczej mówiąc - Wefox to zagraniczny zakład ubezpieczeń działający transgranicznie poprzez oddział (posiada zezwolenie organu nadzoru w Lichtenstein i notyfikację oddziału w Polsce). W tym sensie stwierdzenie o "zgodzie KNF" w publikacji jest nieprawdziwe. Właściwym organem nadzoru wciąż jest macierzysty organ nadzoru w Lichtensteinie."

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies