Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Coraz bliżej startu Wefox w Polsce. Partnerem insurtechu jest spółka należąca do największej w kraju multiagencji ubezpieczeniowej

Z informacji umieszczonej na polskiej wersji strony One Insurance wynika, że partnerem ubezpieczyciela w Polsce jest spółka Unext, należąca do Unilinka, czyli największej multiagencji na rynku

Niemiecki insurtech Wefox planuje wprowadzić usługę ostrzegania klientów przed zbliżającym się zagrożeniem na podstawie danych ze smartfonów i innych urządzeń podłączonych do internetu rzeczy – wyjawia Julian Teicke, szef insurtechu, agencji Reuters. Startu operacyjnego nowego rozwiązania należy się spodziewać w przyszłym roku.

Przeczytajcie także: Startuje insurtech Trasti

Produkt będzie nosił nazwę Wefox Prevent, a rozwija go paryski zespół firmy, przy wsparciu Samsunga. W jakich sytuacjach może się przydać to narzędzie? Przykładowo insurtech będzie przestrzegał przed pozostawieniem otwartego okna w domu, gdy zbliża się burza, a kierowców uczuli na spodziewane złe warunki drogowe przed wyruszeniem w podróż. Julian Teicke zapewnia, że dane pozyskiwane z rozwiązań typu smart home czy ze smartfonów będą wykorzystywane tylko w celach prewencyjnych i nie wypłyną na cenę ubezpieczeń oferowanych klientowi przez insurtech.

Wefox jest powiązany z ubezpieczycielem One Insurance, który – jak podaje Reuters – jest właśnie w trakcie zmiany nazwy na Wefox Insurance, co ma na celu podkreślić rolę własnych produktów insurtechu, w tym platformy do zdalnej obsługi klientów.

Przy okazji szef Wefoxa potwierdził zamiar rozpoczęcia działalności w Polsce. One Insurance już pod koniec zeszłego roku chwaliło się pozwoleniem na prowadzenie działalności nad Wisłą, a o planach insurtechu w tym zakresie mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl w październiku ubiegłego roku.

Przeczytajcie także: Polisę od Beesafe kupicie także u agenta

Siedziba polskiego oddziału One Insurance mieści się w Warszawie przy ul. Żwirki i Wigury 16a, a jak wynika z danych na stronie firmy, lokalnym partnerem ubezpieczyciela jest spółka Unext, zarejestrowana pod tym samym adresem.

Co ciekawe, z danych z KRS-u wynika, że właścicielem Unext jest Unilink, czyli największa multiagencja ubezpieczeniowa działająca na naszym rynku. Na podstawie tej informacji można przypuszczać, że One Insurance i Wefox chcą zdobywać polski rynek we współpracy z Unilinkiem. Z pewnością takie partnerstwo zapewniłoby ubezpieczycielowi dobrą pozycję startową, a z kolei rzesza agentów Unilink to – jak się wydaje – doskonali odbiorcy przygotowanej przez Wefox platformy łączącej pośredników z klientami. Szefem Unext jest Daniel Grzejdziak, wcześniej związany m.in. z Liberty, Link4, Axą czy Uniqą.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies