Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
AKTUALIZACJA
Polisę od Beesafe kupicie także u agenta. Insurtech nawiązuje współpracę z CUK-iem

CUK Ubezpieczenia to multiagencja, która oprócz naziemnej sieci placówek rozwija również kalkulator online i aplikację mobilną

Beesafe nawiązało współpracę z multiagencją CUK Ubezpieczenia. Z ofertą insurtechu można się zapoznać u agentów tej sieci, a także za pomocą rozwijanych przez CUK narzędzi cyfrowych, takich jak kalkulator online oraz aplikacja mobilna.

Beesafe to insurtech należący do grupy VIG, który rozpoczął swoją działalność w zeszłym roku. Sprzedaje ubezpieczenia Compensy, a wyróżniać go ma łatwość zawarcia umowy (do kalkulacji wymagane są tylko numer rejestracyjny pojazdu oraz data urodzenia właściciela) i rozwiązania technologiczne usprawniające obsługę zarówno w procesie zakupu, jak i po ewentualnej szkodzie.

Przeczytajcie także: Mikrosatelity dostarczą ubezpieczycielom dane o powodziach

Jak mogliście przeczytać w serwisie cashelss.pl, posiadacze polis od Beesafe mogą je przechowywać w Apple Wallet, dzięki czemu nie tylko mają dokument zawsze pod ręką, ale też łatwiej zgłoszą stłuczkę i skontaktują się z firmą. Insurtech testuje także narzędzia oparte na sztucznej inteligencji w procesie wyceny wartości szkody, a zorientowanie na technologie od początku legło u podstaw startupu, który debiutował jako marka "całkowicie cyfrowa".

W tym kontekście może zaskakiwać partnerstwo całkowicie cyfrowego Beesafe z jednak częściowo ludzkim i stacjonarnym CUK-iem, który jest multiagencją zrzeszającą doradców ubezpieczeniowych. Oczywiście CUK to nie tylko pośrednicy w placówkach – oferta Beesafe trafiła bowiem także do kalkulatora online multiagencji, będącego w zasadzie odpowiednikiem takich porównywarek jak Rankomat, Porówneo czy Mubi.

Przeczytajcie także: Czy będzie nowe otwarcie w bancassurance?

Co więcej, podczas gdy ubezpieczyciele nie kwapią się do rozwijania własnych aplikacji do sprzedaży ubezpieczeń, CUK swoim klientom takie rozwiązanie oferuje. W apce można przechowywać polisy, przedłużać je, kupować nowe ubezpieczenia, korzystać z przypomnień o kończącym się okresie ochrony i terminach płatności, a także wzywać assistance, zgłaszać szkody i sprawdzać ważność OC sprawcy zdarzenia. Teraz z tych udogodnień skorzystają również klienci, którzy za pośrednictwem CUK-u kupili polisę Beesafe.

Wydaje się zatem, że nawiązanie współpracy akurat z tą multiagencją wpisuje się w jakiś sposób w charakterystykę firmy i zwiększa zasięg Beesafe w kanałach zdalnych. Zarazem korzystając z renomy CUK-u i jego szerokiej sieci, pracuje nad rozpoznawalnością swojej marki, co niewątpliwie jest bolączką młodej firmy. Nie zmienia to jednak faktu, że CUK Ubezpieczenia to jednak w pierwszej kolejności "naziemna" sieć agentów, sprzedających w 500 placówkach na terenie całego kraju. Czyżby jednak okazało się, że model całkowicie cyfrowy jeszcze na naszym rynku się nie sprawdza?

AKTUALIZACJA

Po publikacji artykułu Beesafe oraz CUK Ubezpieczenia nadesłały komentarze precyzujące, że oferta insurtechu będzie dostępna dla agentów CUK, ale tylko w sprzedaży zdalnej.

Rafał Mosionek, CEO Beesafe:

Współpraca z CUK to naturalny krok w rozwoju naszej sprzedaży – w tym ujęciu zdalnej. CUK dysponuje całym szeregiem narzędzi sprzedażowych – od porównywarki online, przez aplikację, aż po sprzedaż direct wspieraną doradcami w placówkach i contact center. CUK jest omnichannelowy. Beesafe jest marką technologiczną. Nasz szybki kalkulator oparty o technologię jest przewagą rynkową – co widzimy każdego dnia w źródłach ruchu do www.beesafe.pl. I z naszej technologicznej siły korzystają wszyscy nasi partnerzy. Pracujemy z większością porównywarek i mamy apetyt na więcej. CUK jest jednym z partnerów i traktujemy go na równi z innymi. Co więcej, współpraca z CUK nie zmienia naszego cyfrowego oblicza, ponieważ stosownie do ustalonych zasad współpracy, polisy Beesafe w CUK oferowane są wyłącznie poprzez kanały sprzedaży zdalnej. To wpisuje się w 100 proc. w DNA marki Beesafe.

Przemysław Grabowski, członek zarządu CUK Ubezpieczenia:

W CUK Ubezpieczenia Beesafe jest sprzedawany tylko i wyłącznie w formie zdalnej. W żadnej placówce CUK Ubezpieczenia nie można kupić Beesafe u Agenta przy biurku, a jedynie otrzymać ofertę na maila. Nasi Agenci korzystają z narzędzia sprzedaży zdalnej, które pozwala Klientowi sfinalizować samodzielnie zakup polisy.


Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies