Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Porównywarka Punkta zmienia właściciela. Będzie działać pod skrzydłami ubezpieczeniowej grupy BIK

Serwis internetowy punkta.pl odwiedza miesięcznie 500 tys. osób

Grupa BIK przejęła porównywarkę ubezpieczeń Punkta. Grupa dotychczas specjalizowała się raczej w ubezpieczeniach dla flot i obsłudze pakietów dealerskich oraz leasingowych, w ramach spółki BIK Brokers. Dzięki akwizycji BIK chce zacząć mocniej działać również w ubezpieczeniach dla klientów indywidualnych. Właścicielem ubezpieczeniowej grupy BIK jest Pollen Street Capital i nie ma ona powiązań z grupą BIK, w skład której wchodzą Biuro Informacji Kredytowej i Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor.

Przeczytajcie także: Cachet wchodzi do Polski

Serwis internetowy punkta.pl miesięcznie przyciąga 500 tys. osób, które chcą się zapoznać z ofertą ubezpieczycieli. I to właśnie baza klientów wydaje się jednym z najważniejszych elementów transakcji. Aczkolwiek nie bez znaczenia są również wykorzystywana przez Punktę technologia, marka porównywarki oraz dostęp do nowych typów produktów, takich jak ubezpieczenia zdrowotne czy turystyczne, których wcześniej nie było w portfolio grupy.

Przeczytajcie także: Ofertę Beesafe można znaleźć już w porównywarkach Porówneo i Mubi

Punkta jest jedną z kilku internetowych porównywarek ubezpieczeń, działających na polskim rynku. Startowała w 2015 r. jako mfind.pl. Pod koniec 2019 r. zdecydowano się na rebranding, w którym podkreślano, że mfind zmienia się w Punktę, aby skończyć z wizerunkiem porównywarki, a zacząć działać jako internetowy punkt agencyjny. Z doświadczeń firmy wynikało bowiem, że klienci chętnie szukają ofert w internecie, ale przy zakupie wolą skorzystać jednak z pomocy agenta. Punkta postanowiła więc, że będzie funkcjonować jako internetowa multiagencja umożliwiająca zakup na trzy sposoby: całkowicie online, przez telefon, a także w stacjonarnych biurach agencyjnych. Tym samym firma częściowo wróciła do źródeł, gdyż jej początki wiążą się również z tradycyjnym pośrednictwem – założycielami mfindu są bowiem właściciele multiagencji AB Port, zarządzający siecią placówek agencyjnych.

Dla grupy BIK przejęcie Punkty to kolejna akwizycja w niedługim czasie. Niedawno pod jej skrzydła trafiły również spółki April International, działające w obszarze m.in. likwidacji szkód i assistance.

Fot. freepik.com/yanalya

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies