Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Cachet wchodzi do Polski. W najbliższych dniach insurtech zacznie sprzedaż ubezpieczeń dla kierowców platform typu Bolt

Cachet będzie sprzedawać ubezpieczenia przez swoją aplikację mobilną oraz serwis internetowy

Estoński insurtech Cachet wkrótce rozpocznie działalność w Polsce. Firma będzie działać jako multiagent, na co uzyskała już pozwolenie od Komisji Nadzoru Finansowego. Początkowo skupi się na oferowaniu ubezpieczenia OC dla licencjonowanych przewoźników taxi, korzystających z takich platform jak Bolt, Uber czy Free Now, a w najbliższych miesiącach planuje wprowadzić również kolejne produkty ubezpieczeniowe. O tym, że insurtech zamierza wejść na nasz rynek, mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl już w grudniu.

Przeczytajcie także: Zmiany w aplikacji Free Now

Cachet będzie sprzedawać ubezpieczenia przez swoją aplikację mobilną oraz serwis internetowy, który działa już również w polskiej wersji językowej. Wyróżnikiem oferty ma być możliwość dostosowania ubezpieczenia do tego, w jaki sposób kierowca korzysta ze swojego pojazdu. Insurtech pozyskuje dane od platform zrzeszających kierowców świadczących usługi przewozu osób i analizuje, jak dużo i jak często jeżdżą, a następnie bierze te informacje pod uwagę przy wyliczaniu ceny za ubezpieczenie. W rezultacie kierowca ma płacić stawkę taxi tylko wtedy, gdy faktycznie jeździ zarobkowo.

Polska będzie trzecim krajem, po Estonii i Łotwie, w którym Cachet zamierza oferować swoje usługi. Z informacji udostępnionych przez insurtech wynika, że we wspomnianych krajach bałtyckich za jego pośrednictwem ubezpieczenie kupuje ok. 30 proc. kierowców jeżdżących dla platform takich jak Uber, Bolt i Yandex Taxi. – Odnieśliśmy duży sukces w Estonii i na Łotwie dzięki współpracy z firmami ubezpieczeniowymi przy opracowywaniu modeli cenowych opartych na unikalnych danych. Jesteśmy przekonani, że nasze podejście sprosta potrzebom tysięcy kierowców w Polsce – ocenia Hedi Mardisoo, prezes Cachet.

Przeczytajcie także: Compensa z automatyczną wypłatą świadczenia

Za rozwój insurtechu w Polsce odpowiada Mateusz Litewski, który objął stanowisko głównego menedżera na region Europy Środkowo-Wschodniej.

Na razie firma nie wyjawia, z którym lokalnym ubezpieczycielem nawiązała współpracę. Na rynku estońskim jest to BTA, należące do działającej również w Polsce grupy Vienna Insurance Group.

W dalszej perspektywie Cachet ma apetyt na ekspansję do krajów skandynawskich i Wielkiej Brytanii. W planach jest także oferowanie ubezpieczenia dla innych segmentów ekonomii współdzielenia, takich jak mobilność miejska czy rynek najmu krótkoterminowego.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies