Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
NEWS
Cachet wchodzi do Polski. W najbliższych dniach insurtech zacznie sprzedaż ubezpieczeń dla kierowców platform typu Bolt

Cachet będzie sprzedawać ubezpieczenia przez swoją aplikację mobilną oraz serwis internetowy

Estoński insurtech Cachet wkrótce rozpocznie działalność w Polsce. Firma będzie działać jako multiagent, na co uzyskała już pozwolenie od Komisji Nadzoru Finansowego. Początkowo skupi się na oferowaniu ubezpieczenia OC dla licencjonowanych przewoźników taxi, korzystających z takich platform jak Bolt, Uber czy Free Now, a w najbliższych miesiącach planuje wprowadzić również kolejne produkty ubezpieczeniowe. O tym, że insurtech zamierza wejść na nasz rynek, mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl już w grudniu.

Przeczytajcie także: Zmiany w aplikacji Free Now

Cachet będzie sprzedawać ubezpieczenia przez swoją aplikację mobilną oraz serwis internetowy, który działa już również w polskiej wersji językowej. Wyróżnikiem oferty ma być możliwość dostosowania ubezpieczenia do tego, w jaki sposób kierowca korzysta ze swojego pojazdu. Insurtech pozyskuje dane od platform zrzeszających kierowców świadczących usługi przewozu osób i analizuje, jak dużo i jak często jeżdżą, a następnie bierze te informacje pod uwagę przy wyliczaniu ceny za ubezpieczenie. W rezultacie kierowca ma płacić stawkę taxi tylko wtedy, gdy faktycznie jeździ zarobkowo.

Polska będzie trzecim krajem, po Estonii i Łotwie, w którym Cachet zamierza oferować swoje usługi. Z informacji udostępnionych przez insurtech wynika, że we wspomnianych krajach bałtyckich za jego pośrednictwem ubezpieczenie kupuje ok. 30 proc. kierowców jeżdżących dla platform takich jak Uber, Bolt i Yandex Taxi. – Odnieśliśmy duży sukces w Estonii i na Łotwie dzięki współpracy z firmami ubezpieczeniowymi przy opracowywaniu modeli cenowych opartych na unikalnych danych. Jesteśmy przekonani, że nasze podejście sprosta potrzebom tysięcy kierowców w Polsce – ocenia Hedi Mardisoo, prezes Cachet.

Przeczytajcie także: Compensa z automatyczną wypłatą świadczenia

Za rozwój insurtechu w Polsce odpowiada Mateusz Litewski, który objął stanowisko głównego menedżera na region Europy Środkowo-Wschodniej.

Na razie firma nie wyjawia, z którym lokalnym ubezpieczycielem nawiązała współpracę. Na rynku estońskim jest to BTA, należące do działającej również w Polsce grupy Vienna Insurance Group.

W dalszej perspektywie Cachet ma apetyt na ekspansję do krajów skandynawskich i Wielkiej Brytanii. W planach jest także oferowanie ubezpieczenia dla innych segmentów ekonomii współdzielenia, takich jak mobilność miejska czy rynek najmu krótkoterminowego.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies