Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Free Now wprowadza zmiany w aplikacji. Płatności będą w końcu realizowane automatycznie

Do tej pory klient musiał na koniec przejazdu użyć suwaka "zapłać"

Firma Free Now, działająca na rynku transportu miejskiego, poinformowała o zmianach, jakie wprowadza w swojej aplikacji. Zostaną w niej uruchomione płatności QuickPay, co oznacza, że pasażer może zapomnieć o konieczności uiszczenia opłaty po każdym kursie. Wszystko odbędzie się automatycznie, jak ma to miejsce w aplikacjach Uber czy Bolt. Zmiany wejdą w życie 8 lutego.

Przeczytajcie także: Diners Club wprowadza wirtualne karty

Dotychczas klient korzystający z usług Free Now, musiał na koniec kursu zaakceptować kwotę za przejazd. Służył do tego specjalny suwak "zapłać". Wydaje się, że zmiana jest kosmetyczna, ale to poważne uproszczenie całego procesu płacenia. Pasażer nie musi już martwić się o to, że nie będzie miał zasięgu, rozładuje się bateria w jego telefonie albo zwyczajnie zapomni o płatności. Nowe rozwiązanie zacznie obowiązywać automatycznie.

Free Now (wcześniej mytaxi) działa w ponad stu europejskich miastach, w Polsce są to Warszawa, Kraków, Trójmiasto, Łódź, Poznań, Wrocław oraz aglomeracja śląska.

Przeczytajcie także: NBP przygotuje Narodową Strategią Bezpieczeństwa Gotówki

Warto przypomnieć, że nie jest to jedyna aplikacja ułatwiająca transport, która wprowadziła ostatnio zmiany w płatnościach. Z serwisu cashless.pl mogliście się dowiedzieć w połowie stycznia, że na platformie Uber Eats pojawiła się opcja płacenia za zamówienia za pomocą Blika. Po wybraniu potraw, podczas finalizowania zamówienia klienci mogą wskazać tę metodę płatności, a następnie w aplikacji Uber Eats wpisać sześciocyfrowy kod wygenerowany w apce banku. Pozostaje zatwierdzić płatność i czekać na kuriera.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies