Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nationale-Nederlanden dalej wyprzedaje biznes przejęty od MetLife’u. Po towarzystwie emerytalnym teraz pozbywa się TFI

Nabywcą jest firma Rockbridge, a transakcja ma zostać sfinalizowana w I kwartale 2023 r.

Nationale-Nederlanden poinformowało o zawarciu porozumienia w sprawie sprzedaży dawnego MetLife TFI, a obecnie – po rebrandingu – Nationale-Nederlanden TFI. Nabywcą będzie firma Rockbridge, a transakcja ma zostać sfinalizowana w pierwszym kwartale 2023 r., po uzyskaniu odpowiednich zgód.

Przeczytajcie także: Allianz kupuje insurtech Simplesurance

Towarzystwo funduszy inwestycyjnych, którego dotyczy transakcja, to część dawnego biznesu MetLife w Polsce. Polskie operacje amerykańskiej grupy zostały przejęte przez NN w kwietniu tego roku. Spośród podmiotów kupionych przez Holendrów najważniejszym elementem było towarzystwo ubezpieczeń na życie. Spółka przeszła rebranding, w ramach którego zyskała nową nazwę: NNLife, a docelowo, z początkiem przyszłego roku, ma zostać połączona z analogiczną strukturą w ramach grupy NN, czyli towarzystwem ubezpieczeń na życie Nationale-Nederlanden.

Przeczytajcie także: Lemonade wchodzi do UK

NN nie zdecydowało się jednak zatrzymać pod swoim parasolem działalności emerytalnej MetLife’u. Jak poinformowano we wrześniu, MetLife PTE trafi do Generali. Zamknięcia transakcji należy się spodziewać również w pierwszym kwartale przyszłego roku. Teraz ujawniono informację o sprzedaży kolejnego kawałka biznesu dawnego MetLife’u – spółki zajmującej się aktywami, dziś funkcjonującej już pod nazwą Nationale-Nederlanden TFI.

TFI zarządza funduszami inwestycyjnymi gromadzącymi aktywa o wartości ponad 1 mld zł. Jak tłumaczą Holendrzy, sprzedaż spółki wiąże się z długoterminową strategią grupy, ogłoszoną wraz ze sprzedażą NN Investment Partners (czyli spółki zarządzającej aktywami, należącej już wcześniej do grupy NN) na rzecz Goldman Sachs.

KATEGORIA
UBEZPIECZENIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies