Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kolejny bank szykuje ofertę dla dzieci. Juniorskie konta pojawią się w VeloBanku

Wdrożenie zaplanowano na drugą połowę przyszłego roku

VeloBank planuje rozszerzyć swoją ofertę o propozycje dla dzieci poniżej 13 r.ż. Wprowadzenie nowości zaplanowano na drugie półrocze przyszłego roku.

Przeczytajcie także: Nowości w SGB Mobile

Na tę chwilę bank nie chce zdradzać szczegółów oferty. Na razie wiadomo jedynie, że będzie to m.in. konto skierowane do młodszych dzieci, a także że zaplanowano komponent edukacji finansowej. Można się też spodziewać, że bank udostępni aplikację mobilną dla dzieci.

Oferowanie kont dla młodszych dzieci to trend, który w ostatnim czasie w polskiej bankowości przybiera na sile. Niedawno w rozmowie z serwisem cashless.pl przedstawiciel Santandera zapowiedział, że bank ten udostępni aplikację mobilną dla dzieci. Na początku grudnia okazało się, że zmiany w tym zakresie planuje także ING – w nowym regulaminie instytucji pojawił się zapis dotyczący kont dla dzieci poniżej 13 r.ż. Biuro prasowe instytucji zdradziło również, że bank umożliwi dzieciom powyżej 6 r.ż. korzystanie z bankowości internetowej Moje ING. Planowane jest także wprowadzenie rozwiązań z zakresu płatności i oszczędzania, w tym m.in. przelewy na telefon Blik.

Przeczytajcie także: Allegro Finance z licencją KIP

O poszerzeniu oferty dla dzieci wspomniano także w ogłoszonej na początku tego roku strategii Aliora. Podobnie jak w przypadku VeloBanku, tak i tutaj wdrożenie planowane jest na drugą połowę 2024 r.

A już dziś konta dla młodszych użytkowników oferuje całkiem sporo instytucji, są to m.in. PKO, Pekao, mBank czy Revolut. Niedawno dołączył do nich SGB.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies