Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Allegro Finance z licencją krajowej instytucji płatniczej. Może też świadczyć usługi oparte o open banking

Podczas wczorajszego posiedzenia Komisja Nadzoru Finansowego rozszerzyła także licencję spółki Telbridge o usługi wykorzystujące otwartą bankowość

Komisja Nadzoru Finansowego zezwoliła spółce Allegro Finance na świadczenie usług płatniczych w charakterze krajowej instytucji płatniczej. O tym, że należąca do Allegro spółka, stara się o uzyskanie licencji KIP, mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl już w marcu zeszłego roku.

Przeczytajcie także: Płatności odroczone w Google Pay

Zakres zezwolenia udzielonego Allegro Finance obejmuje m.in.: przyjmowanie wpłat i realizację wypłat gotówki z rachunku płatniczego oraz wszelkie działania niezbędne do jego prowadzenia, wykonywanie transakcji płatniczych, akceptację płatności, przekazy pieniężne. Dodatkowo Allegro może świadczyć usługi z zakresu otwartej bankowości: AIS (usługa dostępu do informacji o rachunku) i PIS (usługa inicjowania transakcji płatniczej).

Do tej pory Allegro Finance, zajmujące się obsługą płatności na platformie Allegro, posiadało status małej instytucji płatniczej. MIP-y mają jednak swoje ograniczenia, a jednym z nich jest wysokość obrotu nie większa niż 1,5 mln euro – taki limit okazał się niewystarczający dla Allegro Finance, a i ambicje rozwojowe spółki wykraczały poza status MIP.

Przeczytajcie także: InPost rozwija swoje płatności

Przy okazji warto odnotować, że podczas tego samego posiedzenia KNF zdecydowała się również rozszerzyć licencję KIP spółki Telbridge. Do zakresu zezwolenia dodano świadczenie usługi dostępu do informacji o rachunku. Telbridge to firma, która specjalizuje się w outsourcingu obsługi klienta i sprzedaży. Oferuje prowadzenie call center firmom z branż ubezpieczeniowej, bankowej, energetycznej, a także operatorom telekomunikacyjnym. O przyznaniu jej statusu krajowej instytucji płatniczej informowaliśmy w lutym ubiegłego roku.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies