Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowy podmiot z licencją krajowej instytucji płatniczej. Telbridge może świadczyć usługę inicjowania transakcji płatniczej

Telbridge specjalizuje się w outsourcingu obsługi klienta i sprzedaży

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała o przyznaniu licencji krajowej instytucji płatniczej polskiej spółce Telbridge z siedzibą w Kielcach. Zezwolenie obejmuje świadczenie usługi inicjowania transakcji płatniczej (Payment Initiation Service – PIS) w ramach otwartej bankowości.

Przeczytajcie także: Payment Technology nie dostało licencji KIP

Telbridge to firma, która specjalizuje się w outsourcingu obsługi klienta i sprzedaży. Oferuje prowadzenie call center firmom z branż ubezpieczeniowej, bankowej, energetycznej, a także operatorom telekomunikacyjnym. Jak można przeczytać na jej stronie, jej konsultanci mogą się zajmować m.in. telefoniczną sprzedażą ubezpieczeń, obsługą odstąpień i rezygnacji czy obsługą roszczeń. Z kolei na rzecz banków mogą sprzedawać karty kredytowe, rachunki bankowe, kredyty gotówkowe, usługi dodane czy ubezpieczenia w ramach bancassurance. W ofercie dla telekomów ma zaś sprzedaż usług głosowych oraz internetu mobilnego, pozyskiwanie nowych klientów, dosprzedaż produktów telekomunikacyjnych i powiązanych, a także obsługę posprzedażową.

Przeczytajcie także: Quicko z licencją krajowej instytucji płatniczej

Krajowa instytucja płatnicza to podstawowa licencja, o jaką ubiegają się fintechy. O wiele łatwiej niż uzyskać licencję KIP jest zdobyć wpis na listę małych instytucji płatniczych. Dziś w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać o trzech kolejnych podmiotach, które uzyskały taki status. MIP-y mają jednak swoje ograniczenia. Mogą prowadzić działalność tylko w Polsce, a ich miesięczne obroty nie powinny przekraczać 1,5 mln euro.

Fot. freepik.com

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies