Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowy podmiot z licencją krajowej instytucji płatniczej. Telbridge może świadczyć usługę inicjowania transakcji płatniczej

Telbridge specjalizuje się w outsourcingu obsługi klienta i sprzedaży

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała o przyznaniu licencji krajowej instytucji płatniczej polskiej spółce Telbridge z siedzibą w Kielcach. Zezwolenie obejmuje świadczenie usługi inicjowania transakcji płatniczej (Payment Initiation Service – PIS) w ramach otwartej bankowości.

Przeczytajcie także: Payment Technology nie dostało licencji KIP

Telbridge to firma, która specjalizuje się w outsourcingu obsługi klienta i sprzedaży. Oferuje prowadzenie call center firmom z branż ubezpieczeniowej, bankowej, energetycznej, a także operatorom telekomunikacyjnym. Jak można przeczytać na jej stronie, jej konsultanci mogą się zajmować m.in. telefoniczną sprzedażą ubezpieczeń, obsługą odstąpień i rezygnacji czy obsługą roszczeń. Z kolei na rzecz banków mogą sprzedawać karty kredytowe, rachunki bankowe, kredyty gotówkowe, usługi dodane czy ubezpieczenia w ramach bancassurance. W ofercie dla telekomów ma zaś sprzedaż usług głosowych oraz internetu mobilnego, pozyskiwanie nowych klientów, dosprzedaż produktów telekomunikacyjnych i powiązanych, a także obsługę posprzedażową.

Przeczytajcie także: Quicko z licencją krajowej instytucji płatniczej

Krajowa instytucja płatnicza to podstawowa licencja, o jaką ubiegają się fintechy. O wiele łatwiej niż uzyskać licencję KIP jest zdobyć wpis na listę małych instytucji płatniczych. Dziś w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać o trzech kolejnych podmiotach, które uzyskały taki status. MIP-y mają jednak swoje ograniczenia. Mogą prowadzić działalność tylko w Polsce, a ich miesięczne obroty nie powinny przekraczać 1,5 mln euro.

Fot. freepik.com

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies