Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Gdyńska spółka Payment Technology nie dostała licencji od Komisji Nadzoru Finansowego

Payment Technology to firma obsługująca wypłaty gotówki z bankomatów czy placówek Poczty Polskiej dla klientów takich instytucji jak BitBay czy SkyCash

Z komunikatu opublikowanego przez Komisję Nadzoru Finansowego wynika, że podczas dzisiejszego posiedzenia odmówiła przyznania licencji krajowej instytucji płatniczej spółce Payment Technology z siedzibą w Gdyni. KNF podał, że przyczyną odmowy wydania zezwolenia było niespełnienie przez tę firmę wymogów określonych w ustawie o usługach płatniczych.

Przeczytajcie także: Co gryzie polskie fintechy? Raport Incat

Obecnie Payment Technology świadczy usługi na podstawie wpisu do rejestru małych instytucji płatniczych, który uzyskała jesienią 2018 r. Szerszemu gronu czytelników może być mniej znana, gdyż zwykle obsługuje ich za pośrednictwem innych podmiotów, takich jak SkyCash czy BitBay. W portfolio usług Payment Technology znajdują się m.in. mobilne wypłaty gotówki z bankomatów czy placówek Poczty Polskiej.

Przeczytajcie także: KNF instruuje w sprawie mediów społecznościowych

Zezwolenie na prowadzenie działalności jako krajowa instytucja płatnicza to podstawowa licencja, o jaką ubiegają się fintechy. Jej uzyskanie nie jest jednak tanie i często trwa dłużej niż rok. Natomiast aby zostać małą instytucją płatniczą, wystarczy uzyskać odpowiedni wpis w rejestrze prowadzonym przez KNF. To o wiele łatwiejsze niż ubieganie się o KIP. Niestety, ma swoje ograniczenia. MIP-y mogą działać jedynie na terenie Polski, a ich miesięczne obroty nie powinny przekraczać równowartości 1,5 mln euro.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies