Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Dobra wiadomość dla spółki Quicko. Dostała licencję instytucji płatniczej i dostęp do otwartej bankowości

Quicko to polski fintech, który w 2020 r. zapowiedział wdrożenie płatniczej opaski fitnessowej

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała o podjętych dziś decyzjach. Jedną z nich było przyznanie licencji krajowej instytucji płatniczej polskiej spółce Quicko z siedzibą w Tarnowskich Górach. Zezwolenie obejmuje m.in. wydawanie instrumentów płatniczych, obsługę transakcji, a także dostęp do otwartej bankowości, w tym do inicjowania płatności oraz pozyskiwania danych o rachunkach bankowych.

Przeczytajcie także: Sprytny Bill obniża opłaty

Quicko to polski fintech założony m.in. przez Krzysztofa Drzyzgę (Verestro, Fenige, GoPay). W przeszłości spółka była znana m.in. ze sprzedaży różnego rodzaju zbliżeniowych gadżetów płatniczych. Obecnie oferuje aplikację płatniczą Sprytny Bill do płatności za rachunki i przelewów P2P oraz pracuje nad fitnessową opaską płatniczą.

Przeczytajcie także: Verestro wchodzi do Azji

A krajowa instytucja płatnicza to podstawowa licencja przyznawana w Polsce fintechom. Większe możliwości daje licencja instytucji pieniądza elektronicznego, ale takie zezwolenie KNF przyznał dopiero jedno – spółce Billon. Z kolei o wiele łatwiej niż uzyskać licencję KIP czy IPE jest zdobyć wpis na listę małych instytucji płatniczych. Ale MIP-y mają ograniczenia. Mogą prowadzić działalność tylko w Polsce, nie mogą uzyskać zezwolenia na dostęp do otwartej bankowości, a ich miesięczne obroty nie powinny przekraczać 1,5 mln euro.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies