Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Trzy nowe podmioty na liście MIP. Wśród nich kantor internetowy

Wpis do rejestru KNF uzyskały juz 134 podmioty, z czego 12 zostało wykreślonych

Na liście małych instytucji płatniczych pojawiło się kilka nowych podmiotów. Łącznie KNF umieściła w rejestrze 134 firmy, ale trzeba zaznaczyć, że cześć z nich została już z niego wykreślona, skutkiem czego aktualnie wpisem mogą się pochwalić 122 podmioty. W lutym do zestawienia dodano m.in. warszawską spółkę Open Pay oraz zarejestrowaną w Iławie spółkę LAMM. Oba podmioty wśród świadczonych usług wymieniają wydawanie instrumentów płatniczych oraz przeprowadzanie transakcji, w tym transfer środków przy użyciu karty.

Przeczytajcie także: Wkrótce ruszy serwis OpiniaBankowa.pl

Do zestawienia trafiła też gdańska firma CashHome – właściciel i operator kantoru internetowego Liderwalut.pl. Spółka chwali się sporym doświadczeniem w zakresie prowadzenia kantorów stacjonarnych na Pomorzu. Wiedzę postanowiono wykorzystać w świecie cyfrowym. Rejestracja w serwisie trwa ponoć kilka minut, użytkownik musi podać swoje dane oraz numery rachunków bankowych, które będą wykorzystywane podczas transakcji. Kantor działa w pełni online, z jego pomocą można kupować, sprzedawać i wymieniać waluty. Do dyspozycji klientów jest także aplikacja mobilna.

Przeczytajcie także: Zbigniew Jagiełło został szefem rady nadzorczej MCI Capital

Jak mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, niedawno na liście MIP pojawił się też Provident, czyli spółka od kilku dekad działająca na rynku pożyczek. Wcześniej do rejestru trafiły Fitqbe, TipTip, MC2 Innovations (spółka byłej minister cyfryzacji Anny Streżyńskiej), Speedy AG, Luidore czy KidsUP.

Status MIP umożliwia podjęcie działalności płatniczej bez konieczności zdobywania licencji krajowej instytucji płatniczej (KIP). Jego uzyskanie jest szybsze, łatwiejsze i mniej kosztowne w porównaniu z KIP. Mała instytucja płatnicza ma jednak ograniczenia: może działać wyłącznie na terenie Polski, a jej obroty nie powinny przekraczać 1,5 mln euro miesięcznie.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies