Z należącej do Fitqbe platformy Worksmile ma już korzystać ponad 180 tys. pracowników
Do listy małych instytucji płatniczych dodano nowy podmiot: warszawską spółkę Fitqbe. Z informacji Komisji Nadzoru Finansowego wynika, że to 129 wpis w tym rejestrze. Część firm została już jednak z niego wykreślona – status MIP posiada obecnie 118 firm. Spółka Fitqbe jest właścicielem platformy Worksmile, do której dostęp można uzyskać przez stronę internetową lub aplikację mobilną.
Przeczytajcie także: KNF wpisał Kangę na listę ostrzeżeń publicznych
Worksmile na swojej stronie internetowej przedstawia się jako "platforma do dostarczania wszystkich benefitów, prowadzenia komunikacji wewnętrznej, doceniania i dbania o pracowników". Początkowo narzędzie to ułatwiało pracownikom firm stawianie sobie wyzwań dotyczących aktywności fizycznej i wykorzystywało elementy tzw. grywalizacji. Wypełnienie zadań wiązało się z opcją odebrania u pracodawcy określonych benefitów.
Z czasem rozwiązanie rozrosło się, pojawiły się w nim funkcje, z których mogą korzystać działy HR, narzędzia do komunikacji wewnętrznej, możliwość zarządzania zakładowym funduszem świadczeń socjalnych czy podpowiedzi dotyczące motywowania pracowników do prowadzenia zdrowego stylu życia. Z rozwiązań tego podmiotu ma już korzystać ponad 180 tys. pracowników, a na liście partnerów znaleźć można Play, InPost czy Leroy Merlin.
Przeczytajcie także: Allegro uruchomi program AlleProgres
KNF uściśla w swoim rejestrze, że spółka Fitqbe w obszarze świadczonych usług zgłosiła m.in. wydawanie instrumentów płatniczych, przyjmowanie wpłat gotówki i wykonywanie jej wypłat z rachunku oraz wszelkie działania niezbędne do jego prowadzenia. Mowa jest także o transferze środków na rachunek przy użyciu karty płatniczej lub z użyciem polecenia przelewu.
Status MIP umożliwia podjęcie działalności płatniczej bez konieczności zdobywania licencji krajowej instytucji płatniczej (KIP). Jego uzyskanie jest szybsze, łatwiejsze i mniej kosztowne w porównaniu z KIP. Mała instytucja płatnicza ma jednak ograniczenia: może działać wyłącznie na terenie Polski, a jej obroty nie powinny przekraczać 1,5 mln euro miesięcznie. Ostatnio w rejestrze pojawiły się TipTip, MC2 Innovations, spółka byłej minister cyfryzacji Anny Streżyńskiej, Speedy AG, Luidore czy KidsUP.
Zostaw komentarz