Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Fitqbe trafił na listę małych instytucji płatniczych. Podmiot tworzy platformę do zarządzania benefitami firmowymi

Z należącej do Fitqbe platformy Worksmile ma już korzystać ponad 180 tys. pracowników

Do listy małych instytucji płatniczych dodano nowy podmiot: warszawską spółkę Fitqbe. Z informacji Komisji Nadzoru Finansowego wynika, że to 129 wpis w tym rejestrze. Część firm została już jednak z niego wykreślona – status MIP posiada obecnie 118 firm. Spółka Fitqbe jest właścicielem platformy Worksmile, do której dostęp można uzyskać przez stronę internetową lub aplikację mobilną.

Przeczytajcie także: KNF wpisał Kangę na listę ostrzeżeń publicznych

Worksmile na swojej stronie internetowej przedstawia się jako "platforma do dostarczania wszystkich benefitów, prowadzenia komunikacji wewnętrznej, doceniania i dbania o pracowników". Początkowo narzędzie to ułatwiało pracownikom firm stawianie sobie wyzwań dotyczących aktywności fizycznej i wykorzystywało elementy tzw. grywalizacji. Wypełnienie zadań wiązało się z opcją odebrania u pracodawcy określonych benefitów.

Z czasem rozwiązanie rozrosło się, pojawiły się w nim funkcje, z których mogą korzystać działy HR, narzędzia do komunikacji wewnętrznej, możliwość zarządzania zakładowym funduszem świadczeń socjalnych czy podpowiedzi dotyczące motywowania pracowników do prowadzenia zdrowego stylu życia. Z rozwiązań tego podmiotu ma już korzystać ponad 180 tys. pracowników, a na liście partnerów znaleźć można Play, InPost czy Leroy Merlin.

Przeczytajcie także: Allegro uruchomi program AlleProgres

KNF uściśla w swoim rejestrze, że spółka Fitqbe w obszarze świadczonych usług zgłosiła m.in. wydawanie instrumentów płatniczych, przyjmowanie wpłat gotówki i wykonywanie jej wypłat z rachunku oraz wszelkie działania niezbędne do jego prowadzenia. Mowa jest także o transferze środków na rachunek przy użyciu karty płatniczej lub z użyciem polecenia przelewu.

Status MIP umożliwia podjęcie działalności płatniczej bez konieczności zdobywania licencji krajowej instytucji płatniczej (KIP). Jego uzyskanie jest szybsze, łatwiejsze i mniej kosztowne w porównaniu z KIP. Mała instytucja płatnicza ma jednak ograniczenia: może działać wyłącznie na terenie Polski, a jej obroty nie powinny przekraczać 1,5 mln euro miesięcznie. Ostatnio w rejestrze pojawiły się TipTip, MC2 Innovations, spółka byłej minister cyfryzacji Anny Streżyńskiej, Speedy AG, Luidore czy KidsUP.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies