Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Banki spółdzielcze wprowadzają SGB Junior. Konto, karta i aplikacja również dla dzieci poniżej 13 roku życia

Oferta jest na etapie testów, klientom ma zostać udostępniona od 15 grudnia

W bankach spółdzielczych z grupy SGB rozpoczyna się pilotaż nowej oferty dla dzieci, również tych najmłodszych – poniżej 13 roku życia. W ramach SGB Junior na młodych klientów czeka konto z kartą oraz opracowana dla nich aplikacja.

Przeczytajcie także: Miles & More w Pekao w I kw. 2024

Podstawowym składnikiem oferty jest konto Takie Konto Spoko, które rodzic może założyć każdemu dziecku poniżej 18 roku życia (po osiągnięciu pełnoletniości konto automatycznie zmieni się w Takie Konto Proste w SGB). Rachunek dla dziecka rodzic może otworzyć za pomocą swojej aplikacji, w bankowości internetowej SGB24 lub podczas wizyty w jednej z placówek banku.

Do konta wydana zostanie karta Visa lub Mastercard Junior z wybraną przez dziecko grafiką spośród przygotowanych przez SGB. Korzystanie z konta i z karty nie jest obciążone opłatami. A kartę można wyrobić nawet dla sześciolatka.

Dzieciom udostępniona też zostanie aplikacja SGB Mobile, co swego czasu zapowiadaliśmy w serwisie cashless.pl. W wersji dla młodych klientów zyska ona nowy wygląd i odpowiednio dostosowane funkcje. Dziecko może wybrać własny avatar, ustawić kolorystykę (w tym tryb ciemny) i spersonalizować wygląd pulpitu (skróty szybkich akcji i widżety). Po aplikacji oprowadzi go maskotka: lisek Sol.

W swojej bankowości opiekun może sprawować kontrolę nad finansami dziecka. W panelu rodzica podejrzy saldo rachunku, sprawdzi historię transakcji, ustali limity dla kart i płatności Blik, a także będzie akceptował przelewy dziecka, jeśli ma ono mniej niż 13 lat.

Przeczytajcie także: Alior sprzedał Bancovo

Co ciekawe, funkcjonalność dziecięcej aplikacji ma być z czasem poszerzana. W planach jest uruchomienie prośby o przelew Blik, wprowadzenie funkcji skarbonki (oszczędzania), doładowań telefonów oraz e-voucherów i przelewów do realizacji z przyszłą datą.

Oferta SGB Junior jest obecnie na etapie testów, a szeroko dostępna ma być od 15 grudnia. Będzie mógł ją wdrożyć każdy ze zrzeszonych banków, który oferuje klientom aplikację SGB Mobile.

SGB dołącza zatem do grona kilku instytucji, które postanowiły wyjść ze specjalną ofertą do młodych i bardzo młodych klientów. W tym gronie znajdziecie m.in. BNP Paribas, mBank, Pekao czy PKO BP.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies