Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Alior sprzedał Bancovo. Serwis znowu działa, ale w innym modelu niż wcześniej

Bancovo należy dziś do spółki Lenders, której właścicielem jest litewska firma Confindo

Dzisiejszy Puls Biznesu donosi, że Alior pozbył się serwisu Bancovo. Nabywcą jest litewska grupa Confindo, wg gazety największy broker kredytowy w Litwie. Nie podano wartości transakcji ani szczegółów umowy, a więc na przykład tego, co konkretnie było przedmiotem przejęcia. Z Krajowego Rejestru Sądowego wynika, że formalnie właścicielem Bancovo jest obecnie warszawska spółka Lenders, której udziałowcami są jej prezes Renatas Spicas oraz litewska Confindo.

Przeczytajcie także: Blik szykuje system do ekspansji zagranicznej

Przypomnę, że Bancovo to uruchomiony w 2018 r. serwis oferujący kredyty i pożyczki bankowe od różnych instytucji. Od popularnych porównywarek finansowych różnił się tym, że prezentował klientom rzeczywiste a nie potencjalne warunki oraz przyjmował wnioski kredytowe. Okazało się jednak, że o klientów było mu trudno, bo wielu z nich wolało korzystać bezpośrednio z mocno zdygitalizowanej oferty banków. Ponadto nie wszystkie instytucje finansowe były zainteresowane oferowaniem swoich produktów za pośrednictwem serwisu należącego do konkurencji.

Sytuacja Bancovo była trudna od dawna. Od dłuższego czasu szukano dla spółki inwestora, ale te działania skończyły się niczym. Podejmowano próby ratowania biznesu poprzez poszerzanie oferty np. o ubezpieczenia czy produkty dla firm, ale i to nie przyniosło oczekiwanego rezultatu. Dlatego we wrześniu bieżącego roku serwis przestał działać, o czym mogliście przeczytać w tekście No i stało się. Serwis Bancovo kończy działalność. Fintech przestał przyjmować nowe wnioski kredytowe.

Przeczytajcie także: Mastercard będzie wydawał karty w juanach

Teraz strona Bancovo znowu działa, ale w innym modelu niż dotychczas. Wygląda na to, że obecnie jest to zwykła porównywarka finansowa. Po wprowadzeniu parametrów produktu, którym klient jest zainteresowany, należy podać dane kontaktowe i zaakceptować regulaminy, a w zamian otrzymuje się propozycję np. pożyczki gotówkowej czy kredytu samochodowego.

Bancovo był jednym z trzech serwisów pożyczkowych działających w podobnym modelu, które wystartowały mniej więcej w tym samym czasie. Inny – FinAi został przejęty przez Allegro a na jego bazie powstała usługa Allegro Pay. Drugi – szwedzki Lendo zakończył działalność.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies