Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Rachunki dla najmłodszych w ING. Bank zdradza pierwsze szczegóły nowej oferty

Najmłodsi klienci ING będą mogli korzystać m.in. z kart mobilnych oraz przelewów na telefon Blik

Kilka dni temu w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać informację o tym, że ING planuje udostępnić konto bankowe dzieciom w wieku poniżej 13 lat. Taki zamiar zdradził nowy regulamin instytucji, który zacznie obowiązywać w lutym przyszłego roku. W dokumencie nie ma jednak zbyt wielu szczegółów na temat nowej oferty. Zapytałem o nie zatem biuro prasowe ING.

Przeczytajcie także: Oto ranking 100 największych polskich firm branży płatniczej

W odpowiedzi napisano, że w tym momencie bank nie chce zdradzać zbyt wielu informacji na jej temat. Przekazano jednak, że ING zaproponuje konto dla dzieci w wieku 0-12 lat. Z tym że starszaki, w wieku co najmniej 6 lat, będą miały możliwość korzystania z bankowości internetowej Moje ING. – Dodatkowo będą mogły używać karty prepaidowej z możliwością jej digitalizacji na telefonach z Androidem. Planujemy również wprowadzić rozwiązania z zakresu oszczędzania i płatności, m.in. przelewy na telefon Blik – czytam w odpowiedzi biura prasowego ING.

Nowy regulamin ING zacznie obowiązywać 4 lutego przyszłego roku. Bank nie zdradza jednak konkretnej daty udostępnienia rozwiązań dla najmłodszych klientów. Biuro prasowe napisało jedynie, że stanie się to w przyszłym roku.

Przeczytajcie także: We Wrocławiu za parkowanie można już płacić aplikacjami bankowymi

ING ma już ofertę dla dzieci w wieku poniżej 13. roku życia. Ogranicza się ona jednak tylko do karty przedpłaconej, która może być doładowywana np. przez rodzica. Karta może też być personalizowana imieniem i nazwiskiem dziecka. Natomiast rachunek osobisty z dostępem przez internet do tej pory można było założyć w ING w przypadku dzieci w wieku 13 i więcej lat.

ING jest kolejnym bankiem, który w ostatnim czasie zapowiedział rozszerzenie oferty dla dzieci. Przypomnę, że niedawno przedstawiciel Santandera w rozmowie z cashless.pl zapowiedział, że bank ten udostępni najmłodszym klientom aplikację mobilną. Więcej na ten temat w tekście Santander zaoferuje aplikację mobilną dla dzieci poniżej 13. roku życia. Bankowość dla najmłodszych klientów oferuje już wiele instytucji w Polsce, m.in. PKO, Pekao, mBank czy Revolut.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies