Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
ING wprowadzi rachunek dla dzieci w wieku poniżej 13. roku życia

Regulamin, umożliwiający bankowi wprowadzenie usług dla najmłodszych klientów, wejdzie w życie 4 lutego przyszłego roku

ING rozesłał do klientów nowy regulamin swoich usług, który zacznie obowiązywać 4 lutego przyszłego roku. Dokument zdradza plany banku w zakresie zmiany oferty dla klientów indywidualnych. Wynika z niego, że ING chce wprowadzić bankowość elektroniczną dla dzieci w wieku od 6 do 13 lat.

Przeczytajcie także: Będą nowe usługi w aplikacji Santandera

Z nowego regulaminu Śląskiego wynika, że system bankowości internetowej zostanie udostępniony osobom małoletnim po zawarciu odpowiedniej umowy z ich przedstawicielem ustawowym, czyli np. rodzicem. Szczegółowe warunki korzystania z tego systemu mają zostać określone w regulaminie dla osób w wieku 6-13 lat. Tego na razie nie udało mi się odnaleźć. Ale dopytuję biuro prasowe ING o szczegóły, być może uda mi się je poznać, a wówczas zaktualizuję ten, bądź napiszę nowy tekst.

ING ma już ofertę dla dzieci w wieku poniżej 13. roku życia. Ogranicza się ona jednak tylko do karty przedpłaconej, która może być doładowywana np. przez rodzica. Karta może też być personalizowana imieniem i nazwiskiem dziecka. Natomiast rachunek osobisty z dostępem przez internet do tej pory można było założyć w ING w przypadku dzieci w wieku 13 i więcej lat.

Przeczytajcie także: Nie ma grupy wiekowej klientów odpornej na fraudy finansowe

ING jest kolejnym bankiem, który w ostatnim czasie zapowiedział rozszerzenie oferty dla dzieci. Przypomnę, że niedawno przedstawiciel Santandera w rozmowie z cashless.pl zapowiedział, że bank ten udostępni najmłodszym klientom aplikację mobilną. Więcej na ten temat w tekście Santander zaoferuje aplikację mobilną dla dzieci poniżej 13. roku życia. Bankowość dla najmłodszych klientów oferuje już wiele instytucji w Polsce, m.in. PKO, Pekao, mBank czy Revolut.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies