Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Santander zaoferuje aplikację mobilną dla dzieci poniżej 13. roku życia

Aplikacja uzupełni konto oraz kartę płatniczą oferowaną przez Santandera od kilku miesięcy

Santander wkrótce wprowadzi do oferty aplikację mobilną, kierowaną do dzieci w wieku poniżej 13. roku życia. – Mamy już dla nich podstawową ofertę, czyli konto i kartę płatniczą. Wkrótce wprowadzimy także aplikację mobilną, a w dalszej przyszłości będziemy pracować nad kolejnymi rozwiązaniami dla najmłodszych – powiedział serwisowi cashless.pl Przemysław Dukiel, szef obszaru bankowości codziennej w Santanderze.

Przeczytajcie także: Nowe usługi wkrótce w aplikacji Santandera

Karta, o której mowa, została wprowadzona do sprzedaży latem bieżącego roku. Jest wydawana bezpłatnie i można ją zamówić do już istniejącego konta dziecka lub przy okazji otwierania nowego rachunku. Widnieją na niej dane dziecka, które jest właścicielem konta. Podopieczny może płacić kartą za drobne, bieżące wydatki w sklepach stacjonarnych i punktach usługowych oraz wypłacać gotówkę z bankomatu. Nie można z niej jednak korzystać w internecie.

Dla bezpieczeństwa limity płatności i wypłat z bankomatu ustalono na 50 zł – rodzic może zdecydować o ich zwiększeniu do maksymalnie 100 zł. Karta wydawana jest do konta Santandera dla najmłodszych, do którego rodzice mają dostęp po przełączeniu się na profil dziecka w swoim serwisie transakcyjnym. Sprawdzą tam saldo i historię konta, w tym transakcje kartą.

Przeczytajcie także: Allianz pozywa Revoluta

Decyzja Santandera, aby zaoferować usługi dla dzieci poniżej 13. roku życia to przejaw trendu zapoczątkowanego wiele lat temu przez PKO BP, który jako pierwszy w Polsce udostępnił konto i kartę dla najmłodszych klientów. Teraz bankowość taka jest oferowana przez wiele instytucji, w tym, oprócz wspomnianych PKO i Santandera, także przez m.in. Revoluta, Pekao czy mBank. Większość tych instytucji oferuje już także aplikacje mobilne dla dzieci.

Jeżeli zaś chodzi o wprowadzanie bankowości dla najmłodszych, to motywacja bankowców jest w tym wypadku dość oczywista: mimo starzejącego się społeczeństwa, co roku rodzi się kilkaset tysięcy klientów. Zamiast bić się o nich, gdy po latach wejdą na rynek pracy, banki starają się pozyskać ich po prostu wcześniej. Santander prowadzi obecnie ok. 50 tys. rachunków dla dzieci w wieku poniżej 13 lat. W jego ofercie wkrótce znajdzie się także kilka innych nowości. O wszystkich przeczytacie w wywiadzie z Przemysławem Dukielem, który w całości wkrótce znajdziecie w serwisie cashless.pl.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies