Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
AKTUALIZACJA (OST. AKAPIT)
Zmiany w kantorze PKO BP. Bank wycofuje przelewy walutowe w ramach open bankingu

PKO zakończy świadczenie usługi w styczniu przyszłego roku. Na razie nie są znane przyczyny wycofania funkcji z oferty kantoru

PKO BP poinformował użytkowników swojego internetowego kantoru wymiany walut o zmianach, jakie zajdą w jego ofercie 12 stycznia przyszłego roku. Od tego dnia nie będzie już można przesyłać zakupionych w kantorze walut bezpośrednio na rachunek w innym banku w ramach tzw. otwartej bankowości. Bank nie podał przyczyn wycofania usługi z oferty. Dopytuję o to biuro prasowe instytucji. Gdy otrzymam odpowiedź, zaktualizuję ten, bądź napiszę nowy tekst.

Przeczytajcie także: PKO wprowadza przelewy walutowe dla klientów kantoru

Przypomnę, że przelewy bezpośrednio na konta w innych bankach po zakupie walut w swoim kantorze PKO BP wprowadził w 2021 r. Dotyczyło to dolarów, euro, franków szwajcarskich i funtów brytyjskich. Przelewy można było zlecać na rachunki, które wcześniej w ramach otwartej bankowości dodano do aplikacji mobilnej IKO. Z opcji tej mogli skorzystać użytkownicy kont prowadzonych m.in. przez Aliora, BNP Paribas, ING, Millennium, Pekao, Santandera czy mBanku.

Przeczytajcie także: Allegro wprowadziło aplikację na Apple Watche

Z tego co się orientuję, PKO był jedynym bankiem oferującym kantor, który walutowe przelewy w ramach open bankingu wprowadził na polskim rynku. Teraz klienci będą musieli z tą funkcją się pożegnać. W komunikacie kierowanym do klientów bank pisze, że jeśli ktoś nie zgodzi się na zaproponowane zmiany warunków świadczenia usługi, umowa na korzystanie z kantoru zostanie z nim rozwiązana i nastąpi to 11 stycznia 2024 r.

AKTUALIZACJA

Po publikacji materiału otrzymałem komentarz z biura prasowego PKO, który zamieszczam w całości: Bank wycofuje tę usługę, ponieważ nie spotkała się z odpowiednio dużym zainteresowaniem klientów kantoru. Sam kantor internetowy PKO Banku Polskiego cieszy się ogromną popularnością i jest stale rozwijany. W niedługim czasie poinformujemy o nowych usługach, z których w ramach kantoru, będą mogli skorzystać klienci.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies