Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PKO BP idzie w ślady Śląskiego. Pracuje nad wdrożeniem kluczy sprzętowych U2F

Biuro prasowe banku potwierdziło, że udostępni nowość klientom, choć na razie nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie to się stanie

Dobra informacja dla klientów PKO BP, którym nie wystarcza obecny poziom bezpieczeństwa rachunków osobistych. Biuro prasowe banku poinformowało, że instytucja prowadzi prace nad wprowadzeniem sprzętowych kluczy U2F. – O terminie wdrożenia będziemy informować – napisano w odpowiedzi na moje pytanie o nową funkcję.

Przeczytajcie także: Klienci ING już mogą korzystać z kluczy U2F

Klucze sprzętowe U2F zabezpieczają przede wszystkim przed phishingiem, czyli wyłudzeniem danych logowania przez stronę udającą prawdziwy serwis. U2F to niewielkie urządzenie, które komunikuje się z Waszym komputerem albo smartfonem za pomocą portu USB lub technologii zbliżeniowej NFC. Podczas logowania na rachunek albo do dowolnego innego serwisu, np. w portalu społecznościowym czy do skrzynki mejlowej, oprócz loginu i hasła będziecie musieli posiadać przy sobie U2F i połączyć go z komputerem albo smartfonem. Dzięki temu nawet jeśli złodziej pozna login i hasło do konta, nie będzie mógł się na nie zalogować, ponieważ nie będzie posiadał Waszego klucza.

Przeczytajcie także: Sztuczna inteligencja obliczy wartość używanego sprzętu elektronicznego

Pierwszym bankiem komercyjnym na naszym rynku, który umożliwił klientom korzystanie z kluczy U2F, był ING. Póki co Śląski pozwala na korzystanie z U2F tylko do logowania. Nie wyklucza, że w przyszłości rozszerzy ich użycie także do potwierdzania transakcji. Klienci ING mogą korzystać z U2F także do logowania do aplikacji mobilnej. Aby aktywować pierwszy klucz, ze względów bezpieczeństwa, należy udać się osobiście do oddziału banku. Możliwość korzystania z kluczy U2F oferują także wybrane banki spółdzielcze.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies