Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Sztuczna inteligencja obliczy cenę używanego sprzętu. WeSub pracuje nad narzędziem o nazwie ValuePredictor

Projekt realizowany przez WeSub jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

ValuePredictor, nad którym pracuje WeSub, ma ułatwić polskiemu fintechowi prowadzenie polityki cenowej. W tym wypadku to szczególnie ważne, gdyż działalność WeSub wiąże się z zarządzaniem dużą ilością używanego sprzętu głównie elektronicznego, którego wartość zmienia się w czasie. ValuePredictor pozwoli zaproponować klientom realne i atrakcyjne ceny oferowanych przedmiotów.

Przypomnę, że WeSub tworzy rozwiązania, które pozwalają sklepom internetowym czy stacjonarnym dodawać subskrypcję jako metodę płatności. Dzięki temu klienci firmowi mogą wynająć jakiś przedmiot (np. komputer, smartfon, ale też sprzęt gastronomiczny) zamiast kupować go na raty czy brać w leasing. Klient nie spłaca wartości przedmiotu, lecz płaci za korzystanie z niego – to usługa, którą przedsiębiorca może ująć w kosztach. Po zakończeniu umowy nie jest wymagane wykupienie sprzętu, który może zostać oddany w użytkowanie kolejnym klientom. Dodatkowo firma RentUp, należąca do grupy WeSub, oferuje subskrypcje klientom indywidualnym. Z jej narzędzia można skorzystać, zawierając umowę najmu np. w sklepach sieci Komputronik.

Przeczytajcie także: WeSub zaprasza do NieSklepu

Rozwój ValuePredictora koreluje z badaniami naukowymi prowadzonymi w ramach międzynarodowego projektu OMINO, organizowanego przez Politechnikę Warszawską. Uczestniczy w nim dr Anna Wróblewska z WeSub, która pracuje również nad stworzeniem ValuePredictora. W ramach OMINO badany jest problem znany jako information overload, czyli przeciążenie informacjami. Utrudnia on skuteczną analizę wielu napływających jednocześnie treści ze względu na masowe rozprzestrzenianie się informacji o niskiej jakości. To także problem, który dotyka ekspertów pracujących nad ValuePredictorem.

Celem rozwiązania opracowywanego przez WeSub i wykorzystującego sztuczną inteligencję jest stworzenie systemu do kategoryzacji i predykcji ceny używanej elektroniki w oparciu o dostępne dane zbierane masowo z różnych źródeł. Będzie on opierać się nie tylko na danych o historycznych ofertach czy dostępności produktów na rynkach lokalnych, ale również na danych dotyczących zmieniających się w czasie oczekiwań i opinii konsumentów. Będzie brać pod uwagę szereg parametrów takich jak czynniki ekonomiczne, społeczne, gospodarcze, lokalne i wiele innych.

Przeczytajcie także: WeSub przekonuje, że wynajmowanie ma przyszłość

Jednym z kluczowych elementów systemu będzie inteligentna wyszukiwarka, która będzie analizować różne ogłoszenia i teksty dotyczące produktów, wyodrębniać ich parametry oraz informacje wpływające na cenę. Umożliwi to obliczenie średniej ceny na podstawie danych dotyczących konkretnego produktu o określonych parametrach.

Projekt realizowany przez WeSub jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Wartość projektu to ok. 6,5 mln zł. Opracowywane przez WeSub narzędzie będzie też udostępniane podmiotom zewnętrznym, zainteresowanym korzystaniem z jego możliwości.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies