Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Operator platformy Allegro udostępnił aplikację mobilną na zegarki Apple Watch

Nowa apka ułatwia odbieranie przesyłek z automatów paczkowych

Spółka Allegro poinformowała o udostępnieniu nowej aplikacji mobilnej możliwej do zainstalowania na zegarkach Apple Watch. Rolą apki jest przede wszystkim ułatwienie odbierania przesyłek z automatów paczkowych. W aplikacji znajdują się informacje o wszystkich przesyłkach zamówionych na allegro.pl oraz ich statusy. Te, które dotarły np. do automatu, za pomocą apki można odebrać bez konieczności używania smartfonu.

Przeczytajcie także: Allegro rezygnuje z benefitów dla studentów

Z informacji przekazanych przez Allegro wynika, że aplikacja na Apple Watch pozwala na odbieranie przesyłek zdalnie z automatów Allegro One Box. Z pozostałych urządzeń oraz punktów odbioru można to zrobić za pośrednictwem kodów QR. Aplikacja jest dostępna oprócz języka polskiego także po angielsku, czesku, ukraińsku i słowacku. U tych, którzy korzystają z niej na smartfonie, aplikacja powinna zainstalować się automatycznie i stanie się to najpóźniej do 13 listopada bieżącego roku. Można to zrobić jednak i wcześniej, odszukując ją w App Store.

Przeczytajcie także: Więcej współpracy Allegro z InPostem

Aby skorzystać z nowej aplikacji w automatach Allegro One Box, należy podejść do urządzenia i kliknąć w apce przycisk „otwórz zdalnie”. Wówczas apka pokaże kolor, którym podświetlona została otwarta skrytka. Aby odebrać paczkę z innych urządzeń, np. paczkomatów InPostu, należy wyświetlić na smartwatchu kod QR, a następnie zeskanować go w czytniku zainstalowanym w paczkomacie. Podobnie odbiera się przesyłki z punktów odbioru.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies