Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Dobra wiadomość dla mieszkańców i odwiedzających Wrocław. Mogą już płacić za parkowanie aplikacjami mBanku i Pekao

Dotychczas klienci obu banków za pomocą ich aplikacji mogli płacić tylko na parkingach prywatnych w stolicy Dolnego Śląska

Jak doniósł jeden z czytelników cashless.pl, od wczoraj za postój w strefie płatnego parkowania we Wrocławiu można płacić aplikacjami pierwszych dwóch banków, czyli Pekao i mBanku. Tę dość zaskakującą informację potwierdzają obie instytucje oraz władze miasta. Zaskakującą, ponieważ zarówno mBank jak i Pekao od ponad roku współpracują przy płatnościach za parkowanie z operatorem apki SkyCash, który wrocławską strefę obsługuje od dawna.

Przeczytajcie także: Aplikacją PeoPay można już płacić za parkowanie

Dlaczego więc funkcja nie była dotąd dostępna w bankowości mobilnej obu instytucji? – Wprowadzenie usługi w chwili obecnej związane było ze spełnieniem kwestii formalnych i technicznych, których wymagał operator strefy parkingowej. Wcześniej opłata w PeoPay za parkowanie we Wrocławiu była możliwa tylko na parkingach prywatnych – powiedziano mi w biurze prasowym Pekao.

Przeczytajcie także: Ciekawe nowości w aplikacji PeoPay Kids

mBank i Pekao to jak na razie jedyne banki, które przy płatnościach zdalnych za parkowanie i bilety komunikacji miejskiej współpracują ze SkyCash. Pozostałe instytucje, które podobne funkcje mają w swoich aplikacjach, kooperują na tym polu z operatorem konkurencyjnej aplikacji – moBiLET. Natomiast we Wrocławiu za parkowanie można płacić także aplikacjami AnyPark oraz mPay.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies