Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowa funkcja w PeoPay. Można już używać apki do płacenia za parkowanie

Rozwiązanie przygotowano we współpracy ze SkyCash

W aplikacji PeoPay pojawiła się funkcja regulowania należności za postój w strefach płatnego parkowania oraz na parkingach prywatnych. Z rozwiązania można korzystać w prawie 90 polskich miastach.

Przeczytajcie także: W 170 polskich miastach można płacić za parkowanie za pomocą apki

Aby skorzystać z tej usługi, przed pierwszym parkowaniem klient Pekao powinien w aplikacji PeoPay podać dane swojego pojazdu i wskazać rachunek, z którego pobierane będą opłaty. Trzeba także przygotować sobie naklejkę lub wydrukować symbol MobiParkingu do umieszczenia za szybą pojazdu.

Aby zaś rozpocząć parkowanie, należy w aplikacji wybrać pojazd z listy i kliknąć przycisk „Parkuj”. Następnie wskazuje się miasto oraz parking lub strefę parkowania, w której kierowca zostawia pojazd. Jeśli chodzi o sposób naliczania opłaty, do wyboru są dwie opcje: „Na czas” – jeśli kierowca z góry wie, jaki czas postoju chce opłacić, albo opcję „Start/stop”, w ramach której opłata jest naliczana na bieżąco przez czas trwania parkowania. Po powrocie do auta kierowca klika „Zakończ parkowanie” i następuję rozliczenie kwoty za postój.

Przeczytajcie także: W IKO będzie można kupować bilety na mecze i koncerty

Udostępnienie tej usługi to efekt współpracy Pekao ze SkyCash. Wcześniej zaowocowała ona wprowadzeniem do PeoPay funkcji kupowania biletów komunikacji miejskiej. W grudniu zeszłego roku taką mozliwość zyskali mieszkańcy 61 miast.

Opłaty za parkowanie to coraz bardziej popularna usługa dostępna w aplikacjach bankowych. Znajdą ją w swojej bankowości mobilnej np. klienci Aliora, BNP Paribas, ING, Millenium, PKO BP czy Santandera.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies