Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PeoPay z nową funkcją. W aplikacji Pekao można kupić bilety komunikacji miejskiej

Rozwiązanie dostępne jest na razie w 61 miastach. Bank zapowiedział poszerzanie tej listy

Pekao poinformował, że w aplikacji PeoPay można już kupować bilety komunikacji miejskiej – po etapie pilotażu usługa stała się dostępna dla wszystkich użytkowników. Rozwiązanie na razie działa w ponad 60 miastach, w tym w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Lublinie, Kielcach, Rzeszowie czy Białymstoku. Bank zapowiedział, że w przyszłości lista ta zostanie poszerzona.

Przeczytajcie także: Polacy chcą zawierać umowy zdalnie i podpisywać je elektronicznie

Nowa usługa ma przede wszystkim zapewnić większą wygodę i pozwoli zaoszczędzić czas – użytkownik apki nie musi już szukać kiosku czy biletomatu. Aby kupić bilet na metro, tramwaj czy autobus, wystarczy zalogować się w PeoPay i w zakładce "więcej" wybrać "bilety komunikacyjne", a następnie wskazać miasto i rodzaj biletu. Instytucja wyjaśnia, że podczas kontroli należy pokazać kod z aplikacji. W niektórych miastach bilet trzeba jeszcze dodatkowo skasować, skanując kod QR umieszczony np. wewnątrz pojazdu.

Przeczytajcie także: Visa uruchamia Crypto Advisory Practice

Bank zapowiedział to rozwiązanie jeszcze pod koniec października, gdy informował o udostępnieniu najnowszej wersji swojej aplikacji wszystkim użytkownikom. Aktualizacja przyniosła szybsze działanie programu czy nowy moduł inwestycyjny. W listopadzie Pekao informował, że w PeoPay pojawiła się możliwość handlu funduszami Pekao TFI. Wkrótce w apce ma być dostępna funkcja opłacania parkingów. Część tych narzędzi bank przygotował z operatorem systemu SkyCash.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies