Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Aplikacja ING wykorzysta geolokalizację do parkowania. Umożliwi też zakup biletów komunikacji miejskiej

W Moje ING mobile pojawią się przypomnienia o konieczności zakończenia parkowania po odjeździe z miejsca postoju auta

Kilka tygodni temu w aplikacji mobilnej ING Banku Śląskiego pojawił się moduł umożliwiający płatność za postój auta w płatnych strefach parkowania największych, polskich miast. Przez jakiś czas nie był jeszcze aktywny, ale teraz to się zmieniło. Aktywować płatności za parkowanie mogą użytkownicy Moje ING mobile zarówno na urządzeniach z systemem Android jak i iOS.

Przeczytajcie także: Spółka z grupy ING z nowym zezwoleniem od KNF

ING współpracuje przy płatnościach za parkowanie z operatorem aplikacji moBiLET. W ten sposób lista banków kooperujących z tym fintechem wydłużyła się już do sześciu. Wcześniej były już na niej: Alior, BNP Paribas, Millennium, PKO BP i Santander.

Co ciekawe w najbliższym czasie ING zamierza wprowadzić do płatności za parkowanie nowość, jaka, z tego co się orientuje, znajduje się obecnie tylko w IKO (aplikacja PKO BP). Moje ING mobile będzie wysyłać przypomnienia o konieczności zakończenia parkowania za każdym razem, gdy użytkownik aplikacji nie zrobi tego a odjedzie z miejsca postoju. Bank wykorzysta do tego geolokalizację.

Przeczytajcie także: W aplikacji ING pojawił moduł do parkowania

Dotyczy to oczywiście sytuacji, gdy klient będzie korzystał z opcji parkowania Start/Stop (opłata nalicza się do czasu zakończenia parkowania w apce lub do końca dnia). Wielu użytkowników płatności zdalnych za parkowanie korzysta właśnie z tej opcji i skarży się, że często zapomina "zastopować" płatność po zakończeniu parkowania. Przypominanie o takiej konieczności nie jest zaś na rękę operatorom płatności, bo otrzymują prowizję od wartości transakcji a nie ich liczby (chyba tylko tak można tłumaczyć fakt, że planowana przez ING funkcja do tej pory nie pojawiła się w innych aplikacjach).

Kolejną nowością w Moje ING mobile ma być możliwość zakupu biletów komunikacji miejskiej. Takie rozwiązanie pojawi się nieco później niż komunikaty o zakończeniu parkowania, ale prawdopodobnie jeszcze przed końcem bieżącego roku.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies