Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pekao nawiązał współpracę ze SkyCash. Za pomocą aplikacji PeoPay zapłacicie za parkowanie i bilety komunikacji miejskiej

Z udogodnienia będzie można zacząć korzystać w III kw. tego roku, kiedy to pojawi się nowa wersja PeoPay

Pekao poinformował o rozpoczęciu współpracy ze SkyCash. Klienci banku za pomocą aplikacji PeoPay zapłacą za transport w blisko 200 polskich miastach. Użytkownicy apki zyskają dostęp do funkcji związanych z parkowaniem w płatnych strefach oraz zakupem biletów komunikacji miejskiej.

Przeczytajcie także: Polisy OC i AC od PZU kupicie w Pekao

Bank zapewnia, że jego klienci niebawem nie będą musieli szukać parkomatów, biletomatów czy drobnych, którymi będzie można zapłacić w tych maszynach – płatności zrealizują za pośrednictwem apki banku. Użytkownik programu w prosty sposób przedłuży parkowanie przy użyciu smartfona, a za sprawą funkcji start-stop zapłaci jedynie za faktyczny czas postoju.

Instytucja wyjaśniła w komunikacie, że udostępnienie usługi jest planowane na III kwartał 2021 roku, nastąpi to wraz z premierą nowej wersji apki PeoPay. W przyszłości można się spodziewać w aplikacji banku kolejnych rozwiązań dostarczanych przez SkyCash.

Przeczytajcie także: Allianz przejmuje Avivę. Kwota transakcji to 2,5 mld euro

Warto przypomnieć, że kilka kwartałów temu Pekao udostępnił w bankowości elektronicznej Pekao24 oraz aplikacji PeoPay usługę Autopay. Dzięki temu jego klienci mogą korzystać z automatycznego opłacania przejazdów wybranymi odcinkami autostrad. Wcześniej na taki krok zdecydowały się Millennium oraz Pocztowy. Autorskie rozwiązanie w tym zakresie rozwija z kolei bank PKO BP.

Z kolei płatności za bilety trafiły już wcześniej do aplikacji Santandera, PKO BP, BNP Paribas i Millennium. A w październiku zeszłego roku również do apki Aliora, który udostępnia je we współpracy z operatorem aplikacji moBiLET.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies