Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Dom Maklerski Banku BPS kończy działalność. Swego czasu miał zostać przejęty przez mPay

Umowy między DM BPS a inwestorami korzystającymi z jego usług wygasną 31 października bieżącego roku

Dom Maklerski Banku BPS kończy działalność – donosi bankier.pl. Umowy między spółką a inwestorami mają przestać obowiązywać z końcem października, zaś ostatnie transakcje będzie można realizować 26 października. Jak wynika z danych przytoczonych przez serwis, DM Banku BPS obsługiwał 6785 rachunków maklerskich. Przy okazji wypowiadania umów spółka poinformowała też o porozumieniu, jakie zawarła z Domem Maklerskim BOŚ, który ma preferencyjną ofertę dla dotychczasowych klientów DM Banku BPS.

Przeczytajcie także: Pierwsze urządzenie Fitbit z płatnościami Google Pay

Dom Maklerski Banku BPS od 2008 roku świadczył usługi w zakresie wykonywania zleceń na głównym parkiecie oraz rynku inwestycji alternatywnych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Jak tłumaczą jego władze w wiadomości wysłanej do klientów, "zmieniające się okoliczności wymusiły wprowadzenie zmian organizacyjnych i prawnych w funkcjonowaniu spółki. Powoduje to konieczność zmodyfikowania prowadzonej działalności – a w konsekwencji zakończenia szeregu relacji kontraktowych".

Pisząc o DM Banku BPS, warto przypomnieć historię jego nieudanego przejęcia przez operatora aplikacji mPay. W styczniu 2021 r. podmioty poinformowały o zawarciu stosownej umowy. Transakcja była jednak warunkowa i wymagała zatwierdzenia przez Komisję Nadzoru Finansowego, a nadzorca nie wyraził zgody na przejęcie. Prawdopodobnie powodem sprzeciwu były kwestie związane z wymogami kapitałowymi dotyczącymi Grupy Lew (większościowy udziałowiec mPay). Co prawda, operator aplikacji złożył do KNF wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy dotyczącej jego inwestycji w DM Banku BPS, ale niewiele później poinformowano, że do przejęcia nie dojdzie. BPS postanowił odstąpić od wspomnianej warunkowej umowy sprzedaży, a okoliczności odstąpienia od umowy trudno było nazwać pokojowymi.

Przeczytajcie także: Awaria nowego systemu Transport GZM

Nieudana akwizycja nie skłoniła jednak mPay do rezygnacji z planu wprowadzenia usług inwestycyjnych do swojej aplikacji. W lipcu 2022 operator zawarł umowy z platformą inwestycyjną WealthSeed oraz słowackim domem maklerskim Finax. Wydaje się natomiast, że efekt tej współpracy okazał się mocnym spuszczeniem z tonu względem jeszcze niedawnych planów przejęcia DM BPS i oferowania inwestycji na podstawie własnej licencji maklerskiej. W apce pojawił się jedynie baner przekierowujący użytkowników na strony partnerów inwestycyjnych mPay, gdzie użytkownik mógł założyć konto i zacząć inwestować. Na marginesie warto wspomnieć, że WealthSeed nie obsługuje już klientów indywidualnych, o czym więcej w tekście: Ten polski fintech nie wypalił. WealthSeed Filipa Lachowskiego zwija żagle.

KATEGORIA
INNI NAPISALI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: MPAY, BPS

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies