Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Inwestycje jednak pojawią się w aplikacji mPay? Spółka nawiązała współpracę z Fair Place Finance oraz Finaxem

Fair Place Finance to polska firma prowadząca platformę inwestycyjną WealthSeed, a Finax to słowacki dom maklerski

mPay nawiązało współpracę ze spółkami Fair Place Finance oraz Finax. O zawarciu umów poinformowano w komunikatach giełdowych. Nowi partnerzy mPay to firmy zajmujące się inwestycjami.

Fair Place Finance jest polską firmą, prowadzącą platformę WealthSeed. Umożliwia inwestowanie na rynku akcji oraz w ramach dostępnych funduszy i portfeli inwestycyjnych. Więcej na jej temat możecie przeczytać w tekście: WealthSeed rozwija platformę inwestycyjną. Od teraz dostępna jest nie tylko w aplikacji mobilnej, ale i w wersji przeglądarkowej.

Przeczytajcie także: Finax uruchamia w Polsce oddział

Finax to zaś słowacki dom maklerski, który działa obecnie w pięciu krajach: na Słowacji, Węgrzech, w Chorwacji, Czechach oraz w Polsce. Jak podano w komunikacie, Finax specjalizuje się w oferowaniu usługi zwanej robodoradztwem, która pozwala lokować kapitał w inwestycje o mniejszym ryzyku. W Polsce ma 9 tys. klientów, którzy zainwestowali z jego pomocą ponad 300 mln zł.

Względem obu tych podmiotów mPay zobowiązał się do świadczenia usług marketingowych, m.in. poprzez prowadzenie kampanii reklamowych na stronie internetowej, w aplikacji mobilnej i mediach społecznościowych.

Przeczytajcie także: mPay nawiązał współpracę z Vivusem

Przypomnę, że znany operator płatności mobilnych od dłuższego czasu pracuje nad wprowadzeniem usług finansowych do swojej aplikacji. Podstawowe funkcje, takie jak płatności zdalne za bilety komunikacji miejskiej czy postój w strefach płatnego parkowania, ma uzupełniać m.in. oferta ubezpieczeń czy pożyczek.

Planowano też wprowadzenie rachunków maklerskich, co miało się stać za sprawą przejęcia Domu Maklerskiego BPS. Transakcja była jednak uzależniona od zgody Komisji Nadzoru Finansowego, a ta wyraziła swój sprzeciw – za decyzją miały stać kwestie związane z wymogami kapitałowymi dotyczącymi Grupy Lew (większościowy udziałowiec mPay). Wygląda na to, że spór narosły wokół tej sprawy skłonił mPay do zmiany swojej strategii co do modelu wprowadzania inwestycji do katalogu oferowanych przez siebie usług. Nawiązanie umów z Fair Place Fiance oraz Finaxem może świadczyć o tym, że spółka zarzuciła pomysł ubiegania się o własną licencję, a zajmie się pośrednictwem w sprzedaży produktów inwestycyjnych od partnerów.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies