Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Więcej pożyczek w aplikacji mPay. Jej operator nawiązał współpracę z Vivusem, który właśnie zmienił nazwę

mPay poinformował o nawiązaniu współpracy z firmą Soonly Finance, która wcześniej występowała jako Vivus

Operator aplikacji mPay coraz mocniej angażuje się na rynku pożyczek. Firma zawarła umowę ze spółką Soonly Finance, która wcześniej funkcjonowała pod nazwą Vivus Finance. mPay stanie się pośrednikiem w udzielaniu kredytów konsumenckich oferowanych przez Soonly. Umowę zawarto na czas nieokreślony, przewidziano jednomiesięczny okres jej wypowiedzenia.

Przeczytajcie także: Rachunki imoje to teraz PayAppka

Dla operatora aplikacji mPay nie będą to pierwsze kroki na rynku pożyczkowym – firma zawarła już umowę z brytyjską spółką IPF, która w Polsce znana jest m.in. poprzez markę Provident. Użytkownicy apki mogą za jej pośrednictwem ubiegać się o finansowanie w wysokości maks. 10 tys. zł. Weryfikacja tożsamości klienta odbywa się z wykorzystaniem selfie, a sam wniosek został maksymalnie uproszczony.

Spółka mPay konsekwentnie rozwija swoją aplikację. Pojawiła się w niej nowa oferta ubezpieczeń – po komunikacyjnych dodano turystyczne. Wcześniej operator udostępnił planer podróży, który ułatwia poruszanie się po największych miastach. W aplikacji pojawił się też moduł sprzedaży biletów PKP Intercity, a kierowcy mogą z jej pomocą opłacać przejazdy niektórymi odcinkami autostrad.

Przeczytajcie także: Volt Bank kończy działalność

Na koniec warto zwrócić uwagę na nową nazwę Vivusa. Działania te mają zapewne związek ze zmianami, o których mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl w połowie kwietnia. Firma pożyczkowa ogłosiła wówczas, że wykupiła udziały od swojego dotychczasowego właściciela grupy 4Finance. W efekcie polski odział Vivusa wyszedł z grupy 4Finance, powiązanej z rosyjskim kapitałem. Obecnie, zgodnie z deklaracjami managerów, podmiot reprezentuje wyłącznie polski kapitał.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies