Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Bilety PKP Intercity kupicie w aplikacji mPay. Bez dodatkowych kosztów

Już kilka lat temu państwowy przewoźnik nawiązał podobną współpracę ze spółką SkyCash

Użytkownicy aplikacji mPay mogą już z jej pomocą kupować bilety PKP Intercity. Cena jest taka sama, jak w kasie biletowej, a sam zakup można zrealizować do pięciu minut przed odjazdem pociągu. O planach podjęcia współpracy kolejowego przewoźnika z operatorem aplikacji mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl jeszcze na początku lutego.

Przeczytajcie także: Nowa aplikacja Biedronki już dostępna

mPay wyjaśnia, że bilet w aplikacji można kupić najwcześniej na 30 dni przed terminem podróży. Pasażer określa w apce, gdzie chce siedzieć, a jeśli jest to podróż służbowa, może zaznaczyć chęć otrzymania faktury i podać niezbędne dane. Użytkownik może też zwrócić bilet lub go wymienić. Dotyczy to nie tylko daty, ale też np. klasy wagonu. Z pomocą apki klient sprawdzi też punktualność pociągu oraz promocje na przejazdy.

Przeczytajcie także: KNF korzysta ze sztucznej inteligencji od Quantee

Warto przypomnieć, że spółka mPay od kilku lat rozwija ofertę sprzedaży biletów kolejowych za pośrednictwem swojej aplikacji. Początkowo firma współpracowała w tym zakresie z Łódzką Koleją Aglomeracyjną, ale z czasem dodawani byli kolejni przewoźnicy, w tym Koleje Śląskie, Koleje Mazowieckie, Koleje Wielkopolskie, a także Koleje Małopolskie. Pojawienie się na tej liście PKP Intercity sprawia, że mPay dogania konkurencję, spółkę SkyCash, która współpracę z tym podmiotem nawiązała jeszcze w poprzedniej dekadzie, by po kilku latach rozszerzyć partnerstwo na bilety okresowe.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies