Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
KNF korzysta ze sztucznej inteligencji od Quantee. Wykorzystuje ją do weryfikacji wycen rezerw techniczno-ubezpieczeniowych

Quantee jest polskim insurtechem, nominowanym do nagrody Cashless Fintech 2022

Quantee pochwaliło się efektami projektu dotyczącego wdrożenia opracowanego przez siebie narzędzia, opartego na machine learningu, w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego. Rok po podpisaniu umowy rozwiązanie jest już wdrożone i wykorzystywane przez nadzór finansowy.

Przeczytajcie także: 700 tys. dolarów finansowania dla Quantee

Quantee opracowało narzędzie wspierające KNF w zakresie weryfikacji wyceny rezerw techniczno-ubezpieczeniowych. Rozwiązanie obejmuje zestaw autorskich, zaawansowanych algorytmów i modeli wyceny rezerw ubezpieczeniowych oraz wizualizacji ułatwiających analizę i porównywanie wyników. – Możliwość realizacji tak skomplikowanego projektu dla KNF była dla Quantee dużym zaszczytem. Biorąc pod uwagę, że był to pierwszy projekt wykorzystania technik machine learning do szacowania rezerw ubezpieczeniowych realizowany przez organ nadzoru, możemy uznać to za sukces całego sektora ubezpieczeń w Polsce – komentuje Piotr Grodzki z Quantee.

Przeczytajcie także: Ofensywa polskich insurtechów

Quantee jest polskim insurtechem, który dostarcza rozwiązanie do dynamicznej wyceny produktów ubezpieczeniowych wykorzystujące sztuczną inteligencję. Jak deklarują przedstawiciele startupu, platforma Quantee pozwala firmom ubezpieczeniowym budować i wdrażać bardziej konkurencyjną wycenę produktów w czasie nawet dziesięć razy krótszym niż obecnie i zarządzać nią w czasie rzeczywistym. Quantee obsługuje zarówno ubezpieczycieli z Polski, jak i klientów z innych europejskich krajów.

Firma jest nominowana do fintechowych nagród cashless.pl w kategorii Insurtech Roku 2022. Wyniki konkursu ogłosimy podczas Cashless Fintech Evening już 9 czerwca. Partnerami głównymi wydarzenia są firmy Mastercard i Visa, a partnerami wspierającymi firmy: IT Card, Stripe, PayU oraz BinarApps. Partnerem merytorycznym została fundacja Fintech Poland, a partnerem medialnym – serwis green-news.pl.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies