Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Samsung Pay goni Apple Pay i wchodzi na dwa kolejne rynki

Płatności koreańskiego producenta smartfonów będą wkrótce dostępne w sześciu krajach. Za pomocą Apple Pay za chwilę będzie można płacić we Francji i Szwajcarii

Australia i Singapur. To dwa kolejne rynki, na których wystartuje system płatności Samsung Pay. W pierwszym z tych krajów początkowo z nowego rozwiązania będą mogli korzystać użytkownicy kart American Express. Mówi się, że wkrótce nowe rozwiązanie wdroży także kilka banków. Samsung twierdzi, że kontroluje już 70 proc. australijskiego rynku telefonów z Androidem oraz 40 proc. rynku smartfonów w ogóle. Liczy więc na szybką popularyzację swojego systemu płatności mobilnych.

Przeczytajcie także: Samsung Pay wpuszcza do siebie Alipay

Z kolei w Singapurze Samsung Pay zaoferuje pięć banków, w tym Citibank i Standard Chartered. Mobilne płatności będą dostępne dla posiadaczy kart MasterCard i Visa, a wkrótce także dla użytkowników plastików z logo American Express. Niemal co trzeci smartfon używany w Singapurze został wyprodukowany przez Samsunga.

Obecnie usługa Samsung Pay jest już dostępna w Korei Południowej, Stanach Zjednoczonych, Chinach i Hiszpanii. Natomiast posiadacze smartfonów firmy Apple mogą nimi płacić zbliżeniowo w USA, Wielkiej Brytanii, Chinach, Australii, Singapurze i Kanadzie. Wkrótce system Apple Pay ma zadebiutować we Francji, Szwajcarii i Honkongu. Jednak przynajmniej na rynku francuskim start może mieć ciężki.

Przeczytajcie także: HCE w BGŻ BNP Paribas już za kilka miesięcy

Gdyby oceniać stan przygotowań francuskich banków do wdrożenia Apple Pay na podstawie opinii klientów, to na razie jest kiepsko. System mają zaoferować początkowo dwie instytucje. Mój znajomy na stałe mieszkający we Francji, chcąc jak najszybciej móc płacić telefonem, już teraz postanowił założyć konto w jednej z nich. Niestety, obsługa oddziału banku nawet nie wiedziała, czym jest Apple Pay a wizytę związaną z założeniem zwykłego rachunku bankowego udało się umówić na za dwa tygodnie.

Jeśli chodzi o Polskę, to wiadomo, że Samsung pracuje już nad wdrożeniem usługi w naszym kraju. Google zapowiedział, że w pierwszych bankach z Polski jego rozwiązanie Android Pay będzie dostępne w III kw. bieżącego roku. W tym kontekście warto wspomnieć o szybko rozwijających się płatnościach mobilnych HCE, wdrażanych przez banki samodzielnie. Z danych zebranych przez Cashless wynika, że dziś korzysta z nich już ok. 150 tys. klientów.

Źródło: Business Insider

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies