Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Google potwierdza: Android Pay w Polsce w III kw. 2016 r.

Za kilka tygodni mamy poznać nazwy banków, w których w pierwszej kolejności pojawią się płatności od Google'a

W ostatnim czasie dość głośno jest o tym, że Google i Samsung rozmawiają z bankami w Polsce na temat uruchomienia u nas swoich systemów płatności mobilnych Android Pay i Samsung Pay. Oficjalnie żadnego potwierdzenia nie było, aż do dzisiaj. III kw. jako termin debiutu Android Pay pojawił się w prezentacji, jaką przeprowadziła Erika Wool z Google'a podczas odbywającej się właśnie w Warszawie konferencji Poland Payments Summit. Serwis Cashless jest partnerem medialnym tego wydarzenia.

Przeczytajcie także: Android Pay i Samsung Pay w Polsce coraz bliżej

– W tym roku chcielibyśmy wprowadzić Android Pay na kilka rynków, które są dla nas priorytetowe. Polska do nich należy. Spodziewamy się pierwszych wdrożeń w Polsce w III kw. Szczegółowe informacje na ten temat przekażemy latem – powiedziała przedstawicielka firmy Google.

Niestety nie zdradziła nazw banków, z którymi prowadzone są rozmowy. Natomiast aby któryś bank mógł wdrożyć płatności Android Pay, musi najpierw zaimplementować do swojego systemu platformę tokenizacyjną od MasterCarda lub Visy. Z wcześniejszych tekstów na Cashless mogliście się dowiedzieć, że już kilka banków zadeklarowało taką chęć. Są wśród nich m.in. Alior, Millennium, ING i BZ WBK.

Przeczytajcie także: O kartę kredytową w smartfonie będzie łatwiej

Natomiast Erika Wool zadeklarowała, że system Android Pay pozostanie otwarty i bezpłatny dla wszystkich banków oraz innych partnerów zainteresowanych jego wdrożeniem. Jej zdaniem to powinno dodatkowo motywować instytucje do współpracy w sferze płatności z firmą Google.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies