Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Google potwierdza: Android Pay w Polsce w III kw. 2016 r.

Za kilka tygodni mamy poznać nazwy banków, w których w pierwszej kolejności pojawią się płatności od Google'a

W ostatnim czasie dość głośno jest o tym, że Google i Samsung rozmawiają z bankami w Polsce na temat uruchomienia u nas swoich systemów płatności mobilnych Android Pay i Samsung Pay. Oficjalnie żadnego potwierdzenia nie było, aż do dzisiaj. III kw. jako termin debiutu Android Pay pojawił się w prezentacji, jaką przeprowadziła Erika Wool z Google'a podczas odbywającej się właśnie w Warszawie konferencji Poland Payments Summit. Serwis Cashless jest partnerem medialnym tego wydarzenia.

Przeczytajcie także: Android Pay i Samsung Pay w Polsce coraz bliżej

– W tym roku chcielibyśmy wprowadzić Android Pay na kilka rynków, które są dla nas priorytetowe. Polska do nich należy. Spodziewamy się pierwszych wdrożeń w Polsce w III kw. Szczegółowe informacje na ten temat przekażemy latem – powiedziała przedstawicielka firmy Google.

Niestety nie zdradziła nazw banków, z którymi prowadzone są rozmowy. Natomiast aby któryś bank mógł wdrożyć płatności Android Pay, musi najpierw zaimplementować do swojego systemu platformę tokenizacyjną od MasterCarda lub Visy. Z wcześniejszych tekstów na Cashless mogliście się dowiedzieć, że już kilka banków zadeklarowało taką chęć. Są wśród nich m.in. Alior, Millennium, ING i BZ WBK.

Przeczytajcie także: O kartę kredytową w smartfonie będzie łatwiej

Natomiast Erika Wool zadeklarowała, że system Android Pay pozostanie otwarty i bezpłatny dla wszystkich banków oraz innych partnerów zainteresowanych jego wdrożeniem. Jej zdaniem to powinno dodatkowo motywować instytucje do współpracy w sferze płatności z firmą Google.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies