Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Android Pay i Samsung Pay w Polsce coraz bliżej. W BZ WBK być może już jesienią

Aby móc udostępnić klientom oba rozwiązania, bank wdroży umożliwiające to platformy oferowane przez MasterCarda i Visę

Informacje na temat planów współpracy ze światowymi gigantami na polu płatności mobilnych potwierdził Błażej Mika, dyrektor centrum rozwoju kart i płatności w BZ WBK. – Podjęliśmy decyzję o wdrożeniu platform tokenizacyjnych MasterCarda i Visy, na których działają takie rozwiązania jak Android Pay czy Samsung Pay. Prace z tym związane planujemy zakończyć w ciągu kilku miesięcy, być może nawet we wrześniu – mówi przedstawiciel BZ WBK.

Wówczas aby uruchomić Samsung Pay czy Android Pay wystarczy, że BZ WBK podpisze odpowiednie umowy z oferującymi je firmami. Tymczasem o tym, że Samsung i Google są zainteresowane zaoferowaniem płatności na polskim rynku pisałem Wam już kilkukrotnie, m.in. tutaj i tutaj. Być może więc wśród banków, które w pierwszej kolejności zaoferują je u nas będzie BZ WBK.

Przeczytajcie także: To już koniec Masspay

BZ WBK posiada już najszerszą na polskim rynku ofertę mobilnych płatności HCE – umożliwia transakcje zbliżeniowe smartfonem przy pomocy mobilnych kart debetowych i kredytowych obu największych organizacji, czyli MasterCarda oraz Visy. Oferuje również płatności mobilne Blik. Po co mu więc kolejne produkty w tym segmencie?

Przedstawiciel BZ WBK podkreśla, że jego bank chce mieć najszerszą na rynku ofertę płatności mobilnych po to, by klienci mieli pełną swobodę w wyborze odpowiedniego dla siebie rozwiązania. Poza tym uważa, że po wdrożeniu płatności Samsunga i Google'a w większej liczbie instytucji obie firmy zechcą je wspomagać marketingowo. BZ WBK może więc liczyć na pozyskanie dzięki temu nowych klientów.

Przeczytajcie także: Xiaomi też będzie mieć własny "pay"

Google i Samsung przy swoich rozwiązaniach do płatności mobilnych korzystają z platform tokenizacyjnych oferowanych przez MasterCarda i Visę. Tokenizacja to technologia umożliwiająca zwiększenie bezpieczeństwa transakcji bezgotówkowych. Pozwala zastąpić numer karty innym ciągiem cyfr – tokenem, który jest powiązany np. z konkretnym urządzeniem mobilnym i tylko z tego urządzenia można dzięki niemu płacić. W razie kradzieży smartfona można zastrzec token bez zastrzegania karty. Natomiast próba dokonania przy pomocy tokena transakcji z innego urządzenia niż tego, do którego został on wydany, zakończy się niepowodzeniem.

Platformy tokenizacyjne MasterCarda (MDES) i Visy (VEPTS) wykorzystywane są także przez Apple Pay. W Polsce jak dotąd o zamiarze wdrożenia MDES poinformowały: Alior, Millennium oraz ING Bank Śląski.

KATEGORIA
TEMAT DNIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies