Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
O kartę kredytową na smartfonie będzie jeszcze łatwiej

BZ WBK szykuje ciekawą nowość dla użytkowników aplikacji mobilnej

Dziś bank ten jest jednym z dwóch na naszym rynku (obok PKO BP), który umożliwia mobilne płatności HCE dokonywane z rachunku karty kredytowej. Jednak usługa ta jest dostępna tylko dla tych klientów, którzy już posiadają plastikową kartę kredytową. Wkrótce to się zmieni.

Przeczytajcie także: Płacąc mobilnie będziecie mogli oszczędzać na końcówkach

Z informacji uzyskanych w BZ WBK wynika, że bank ten w najbliższym czasie planuje wprowadzić ciekawą nowość do swojej aplikacji mobilnej. Dzięki niej osoby, które nie mają karty kredytowej, będą mogły z poziomu aplikacji złożyć odpowiedni wniosek, ściągnąć mobilną kredytówkę na swojego smartfona i od razu zacząć nią płacić. Wszystko ma trwać kilka chwil.

Oczywiście z nowej możliwości będą mogli skorzystać tylko ci klienci, którym bank wcześniej wyliczy zdolność kredytową i złoży odpowiednią ofertę w aplikacji mobilnej. Osoby te już dziś mogą za pomocą smartfona zaciągać pożyczki czy zamiawiać plastikowe karty kredytowe.

Przeczytajcie także: To już chyba koniec Masspay

Coraz więcej instytucji zaczyna postrzegać bankowość mobilną jako ważny kanał sprzedaży produktów kredytowych. Dystrybucję pożyczek za pomocą aplikacji na smartfonach prowadzą już oprócz BZ WBK m.in. mBank, PKO BP, Millennium czy ING. Ten ostatni chwali się, że za pomocą strony RWD o kredyt występować mogą u niego osoby, które nigdy wcześniej nie miały z bankiem żadnej relacji. Zapowiedź wprowadzenia podobnej usługi ogłosił również Millennium.

Natomiast BZ WBK szykuje jeszcze jedną nowość w swojej aplikacji, związaną z mobilnymi kartami kredytowymi. Przy kolejnej aktualizacji apki znajdzie się w niej możliwość automatycznego rozłożenia na raty wydatku dokonanego z rachunku kredytówki.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies