Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kolejna kasa wirtualna z homologacją GUM-u. To Kasa123 Aplikasa, przeznaczona głównie dla taksówkarzy

Kasę przygotowała firma Taxity, dostarczająca korporacjom taksówkarskim system Taxi123 do zarządzania ich działalnością

Kasa123 Aplikasa otrzymała homologację Głównego Urzędu Miar. To kasa fiskalna w postaci oprogramowania, przygotowana przez firmę Taxity.

Przeczytajcie także: Dyrektywa PSD3 może ułatwić dostęp do cashbacku

Zgodnie z dokumentem homologacyjnym, Kasa123 Aplikasa to kasa wirtualna o zastosowaniu specjalnym – przeznaczona do prowadzenia ewidencji przy świadczeniu usług przewozu osób – ale też rozliczająca więcej niż jedną transakcję jednocześnie (zastosowanie ogólne) lub do instalowania urządzaniach do automatycznej sprzedaży towarów i usług. Jest elementem oferty firmy Taxity, która dostarcza korporacjom taksówkarskim system Taxi123, służący do zarządzania ich działalnością. W jego skład wchodzą m.in. aplikacje dla administratora, dyspozytora i kierowcy, moduły do wystawiania faktur czy integracji z terminalami płatniczymi.

Aplikacja kasowa jest zintegrowana przez protokół komunikacyjny z aplikacją Taxi123, naliczającą opłatę za kurs. Może zatem stanowić wygodne dopełnienie zestawu narzędzi dla korporacji taxi współpracujących z firmą Taxity, a tych – jak podaje firma – jest ponad 150. Z informacji na jej stronie wynika także, że planowane jest udostępnienie Aplikasy w formie pakietów na 360 lub 90 dni. Roczna licencja ma kosztować 770 zł netto, a 90-dniowa 149 zł netto.

Przeczytajcie także: Pekao w bramce płatności Comfino

Warto wspomnieć, że to kolejna kasa wirtualna z homologacją GUM-u. W branży przewozów wcześniej pojawiły się rozwiązania Novitusa, który przygotował kasę dla Bolta, czy Elzabu, z którego usług korzysta Uber. W serwisie cashless.pl mogliście też przeczytać o certyfikacji aplikacji firmy Wirtualne Kasy Fiskalne, prawdopodobnie pierwszego otwartego rozwiązaniem tego typu – można ją pobrać ze sklepu z aplikacjami i zainstalować na sprzęcie z systemem operacyjnym Android. Rozwija się też tego typu oferta dla branży gastronomicznej, o czym więcej np. w tekście: Wirtualna kasa fiskalna Aclas z homologacją GUM-u. Będzie pracować na urządzeniu typu all in one dla HoReCa.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies