Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Wirtualna kasa fiskalna Aclas z homologacją GUM-u. Będzie pracować na urządzeniu typu all in one dla HoReCa

Aclas i Kar-Tel prowadzą prace nad urządzeniem integrującym aplikacje kasy wirtualnej, płatniczą oraz system sprzedażowy

Aclas Polska otrzymał homologację od Głównego Urzędu Miar dla swojej wirtualnej kasy fiskalnej. O dopuszczeniu przez GUM wspomnianej kasy w formie oprogramowania poinformował Kar-Tel, który wspólnie z Aclasem prowadzi prace nad kasoterminalem, w którym aplikacja kasy wirtualnej i system sprzedażowy będą zintegrowane z aplikacją płatniczą. W związku z uzyskaniem homologacji dla kasy wirtualnej, urządzenie ma zostać wkrótce wprowadzone na rynek.

Przeczytajcie także: Wirtualna kasa fiskalna na Androida dopuszczona do użytku

Współpraca między firmami zaowocowała zintegrowaniem w jednym urządzeniu, posiadającym drukarkę oraz modem telekomunikacyjny, wirtualnej kasy fiskalnej, systemu sprzedażowego oraz aplikacji płatniczej. W rezultacie terminal płatniczy Kar-Tel z systemem Android ma rejestrować sprzedaż, przyjmować płatności bezgotówkowe, drukować paragony, a także wysyłać raporty do Centralnego Repozytorium Kas. Urządzenie ma być przy tym łatwe w obsłudze i bezpieczne.

Rozwiązanie przygotowano głównie z myślą o podmiotach z branży HoReCa, czyli świadczących usługi hotelarskie, restauracyjne i cateringowe. Niedawno w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać o innym urządzeniu kierowanym również do tego sektora – integracji systemu POS od Nomee z wirtualną kasą od WKF i terminalem aplikacyjnym Vivy Wallet na urządzeniu Sunmi V2s.

Przeczytajcie także: Nowe urządzenia do przyjmowania płatności w BPN

Aclas Polska to producent oraz importer i dystrybutor urządzeń fiskalnych. W swojej ofercie ma m.in. kasy fiskalne, wagi elektroniczne, szuflady kasowe, skanery czy mobilne drukarki niefiskalne.

Z kolei Kar-Tel to polska spółka technologiczna oferująca usługi i produkty sprzedawane w POS przy użyciu terminali płatniczych czy systemów kasowych, np. doładowania czy płatności za rachunki. Niecały miesiąc temu okazało się, że podmiot może zmienić właściciela. Umowę przedwstępną na przejęcie spółek z grupy Kar-Tel zawarł bowiem PayTel, będący częścią portugalskiej grupy SIBS. Więcej na ten temat przeczytacie w tekście: PayTel buduje pozycję na polskim rynku. Spółka przejmuje grupę Kar-Tel.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: SOFT POS, KARTY, POS

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies