Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
NEWS
Wirtualna kasa fiskalna na Androida dopuszczona do użytku. WKF z homologacją GUM-u

Rozwiązanie pozwala zrezygnować z tradycyjnej kasy sprzętowej i zastąpić ją aplikacją zainstalowaną na urządzeniu z systemem Android

Spółka Wirtualne Kasy Fiskalne otrzymała homologację od Głównego Urzędu Miar dla swojego oprogramowania mogącego służyć jako wirtualna kasa fiskalna. Aplikacja może być zatem używana zamiast tradycyjnych urzadzeń.

Przeczytajcie także: Wirtualne kasy fiskalne bez konieczności drukowania paragonu

Wirtualna Kasa Fiskalna to oprogramowanie, które można pobrać ze sklepu Google Play i zainstalować na wybranym urządzeniu z systemem Android, np. smartfonie czy tablecie, a następnie używać go do rejestracji sprzedaży, wystawiania paragonów oraz przesyłania raportów do Ministerstwa Finansów. Aby rozwiązanie mogło zostać udostępnione do użytku, musiało pomyślnie przejść proces homologacji i uzyskać stosowny certyfikat GUM-u. Firmie właśnie udało się zakończyć pomyślnie ten wymagający proces.

Wirtualną kasę fiskalną można zintegrować z terminalem aplikacyjnym i dzięki temu obsługiwać sprzedaż za pomocą jednego urządzenia. Jak udało mi się ustalić, rozwiązanie WKF jest zintegrowane z softposami dostarczanymi przez Viva Wallet, Wordline, Elavon, ING i Fiserv.

Narzędzie może być wykorzystywane przez podmioty z branż wskazanych w odpowiednim rozporządzeniu Ministra Finansów. Znaleźć tam można informację, że kasy rejestrujące mające postać oprogramowania mogą też być używane przez podatników świadczących usługi związane z transportem i przewozem, z tzw. branży HoReCA, a więc usługi hotelarskie i związane z noclegami, usługi gastronomiczne i związane z dostarczaniem żywności, a także przy sprzedaży węgla.

Przeczytajcie także: Elzab i OTI wprowadzają terminal płatniczy z kasą fiskalną

Według mojej wiedzy kasa WKF jest pierwszym otwartym rozwiązaniem tego typu, które można pobrać ze sklepu z aplikacjami i zainstalować na swoim sprzęcie z systemem Android. Do tej pory na rynku pojawiło się kilka wirtualnych kas fiskalnych, ale bardziej wyspecjalizowanych. To np. iPOS pocket – wirtualna kasa fiskalna zainstalowana na terminalu płatniczym, stworzona na potrzeby Bolta eKasa Novitiusa, rozwiązania Elzabu dla Ubera, czy dla myjni samochodowych.

Przy okazji warto wspomnieć, że obok właśnie certyfikowanego rozwiązania WKF ubiega się także o homologację swojej kasy specjalnego przeznaczenia, kierowanej do branży vendingowej, w tym automatycznych myjni samochodowych.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies